Імпортували велосипеди, а продавали щебінь: в Україні викрили схему неправомірного відшкодування ПДВ
Аналітики Бюро економічної безпеки України виявили 10 суб’єктів господарювання, які декларували залишки товарів не типових для їх діяльності та здійснювали фіктивний продаж один одному будівельних матеріалів. Компанії пов’язані між собою спільним майном та засновниками.
Про це інформує Бюро економічної безпеки України.
Встановили, що з кожним наступним продажем вони збільшували обсяги товару. Щоб ухилитися від сплати податків використовували податковий кредит, сформований за рахунок імпорту товарів широкого вжитку.
Схема виглядала наступним чином: фірма ввозила велосипеди та їх частини, взуття, одяг чи іграшки, таким чином формувала податковий кредит. Паралельно в Україні закуповувався пісок, щебінь та щебенево-піщані суміші.
Надалі між підконтрольними підприємствами відбувалась документальна торгівля цими товарами, а їх обсяги поступово збільшувалися для прикриття протиправної діяльності. Водночас імпортований товар залишався у підприємств на залишках фіктивно.
Наприклад, у однієї зі згадуваних будівельних компаній наразі на залишках перебуває 4 650 велосипедів на загальну митну вартість майже 13,6 мільйона гривень.
Аналітики БЕБ зіставили податкові відомості та встановили, що ці підприємства не задекларували продаж імпортованих товарів. Це свідчить про те, що товар могли продати за готівку поза фіскальним контролем.
За підрахунками аналітиків Бюро економічної безпеки, з таких операцій ймовірно не сплатили понад 26 мільйонів гривень податків.
Наразі матеріали аналітичних досліджень скерували до Головного підрозділу детективів БЕБ та Державної податкової служби України.