На Волині програмні РРО втричі популярніші за класичні: підприємці обирають сучасні технології
Щоб реєструвати готівкові та безготівкові розрахунки відповідно до законодавчих вимог представники бізнесу, які здійснюють діяльність на території Волинської області, використовують 6,1 тисячі класичних РРО і 18,6 тисячі програмних реєстраторів розрахункових операцій.
Очевидно, що більш сучасний формат роботи з програмним РРО має суттєво більше прихильників серед підприємницької спільноти, – констатують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.
Показово, що тенденцію до збільшення реєстрації та використання програмних РРО на Волині фіксують щомісяця з початку 2024 року. Відповідно відбувається позитивна динаміка місячних виторгів (проведених розрахункових операцій) як суб’єктами господарювання, які перебувають на податковому обліку в ГУ ДПС у Волинській області, так і тими, що здійснюють господарську діяльність на території області.
Задля встановлення реальних виторгів та відповідно адекватного декларування податкових зобов’язань фахівці підрозділу фактичних перевірок управління податкового аудиту впродовж першого півріччя 2024 року провели 175 хронометражних спостережень, в результаті яких у всіх досліджуваних суб’єктів встановлений ріст виторгів.
Податківці наголосили, що про відмову продавця видати фіскальний чек можна повідомляти 24/7.
Тобто, в будь-який час доби та в будь-якому місці перейдіть за посиланням та поінформуйте податкову службу про:
- незастосування РРО/ПРРО, невидачу чеків;
- відмову у розрахунку банківською карткою;
- завищення цін на продовольчі товари, лікарські засоби;
- неоформлення трудових відносин з найманими працівниками;
- здійснення господарської діяльності без державної реєстрації.
Отримана від вас через чат-бот «StopViolationBot» інформація про можливі порушення законодавства досліджується та перевіряється працівниками податкової служби, а у випадку підтвердження наданої інформації вживаються відповідні заходи реагування, в тому числі перевірки.