За два роки програмою єОселя скористалися 13 тисяч родин
Понад 13 тисяч українських родин покращили житлові умови за два роки роботи програми доступного іпотечного кредитування «єОселя». Більш ніж половина з них – родини військовослужбовців та правоохоронців.
За цей час сума виданих кредитів в межах програми сягнула понад 21 мільярд гривень. Про це інформує Міністерство економіки України.
«Два роки тому, щоб підтримати українську економіку та українців ми запустили програму єОселя. Сьогодні ця програма – одна з найпопулярніших серед українців. Крім підтримки населення, програма в найскладніший час підтримала будівельну і суміжні галузі.
В тому числі й завдяки єОселі в першому півріччі 2024 року виробництво будівельної продукції зросло на 37,1%. Ми не зупиняємося на досягнутому та постійно збільшуємо доступність іпотеки, а відтак – стимулюємо розвиток економіки», – зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
В Мінекономіці зауважили, що «єОселя» стала однією з найуспішніших програм доступного іпотечного кредитування за часи незалежності України. Наприклад, обсяг кредитного портфеля програми у 2023 році лише на 0,06 мільярда менше, ніж загальна сума наданих українськими банками іпотек у довоєнному 2021 році, який став найуспішнішим.
Нагадаємо, програма доступного іпотечного кредитування «єОселя» стартувала 1 жовтня 2022 року. На першому етапі вона пропонувала доступну іпотеку під 3% для кадрових військовослужбовців, правоохоронців, медиків та науковців. Пізніше програма була розширена: можливість взяти кредит під 7% отримали всі українці, що потребували покращення житлових умов.
Реалізують «єОселю» Міністерство економіки України спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло».
У 2023 році за програмою українці отримали 5 855 кредитів на суму 8,85 мільярда гривень. Від початку 2024 року – ще 6 792 кредити на 11,6 мільярда гривень.
Сьогодні серед партнерів «єОселі» – 12 банків, в яких можна отримати кредит та 82 забудовники, що будують житло для українців.
Найбільше кредитів за програмою видано в Київській області (3 568) та Києві (2 517). Також серед лідерів – Львівщина (781 кредит), Одещина (633) та Вінниччина (610).
єОселя не фінансується коштами держбюджету. Статутний капітал компанії «Укрфінжитло», яка опікується програмою, сформований з ОВДП. Коштом дивідендів, залучення коштів під заставу облігацій та кредитних коштів українських банків й фінансується програма.
За два роки уряд неодноразово розширював та удосконалював програму. Наприклад, з початку 2024 року в українців з’явилася можливість купувати приватні будинки. З 19 вересня перший внесок можна сплачувати сертифікатом єВідновлення. А згодом молодь матиме змогу взяти пільговий кредит, сплативши мінімальний перший внесок від 10%.