Аграріям у вересні нарахували майже 100 мільйонів гривень компенсації за придбану техніку українського виробництва

02 Жовтня 2024, 17:09
Аграріям у вересні нарахували майже 100 мільйонів гривень компенсації за придбану техніку українського виробництва 288
Аграріям у вересні нарахували майже 100 мільйонів гривень компенсації за придбану техніку українського виробництва

У вересні аграріям нарахували 25% компенсації за придбану у серпні сільгосптехніку та обладнання українського виробництва на загальну суму 98,5 мільйона гривень.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Аграрії вже п'ять місяців активно користуються державною підтримкою, яка повертає 25% вартості за придбану сільгосптехніку від українських виробників. За час дії програми уряд нарахував вже 251,1 мільйона гривень компенсації за понад 1,5 тисячі одиниць придбаної сільгосптехніки.

«Державна підтримка забезпечує попит на українську сільськогосподарську техніку, тим само стимулюючи розвиток українського машинобудування, збільшення кількості виробників техніки та інших товарів з доданою вартістю», – зазначила Юлія Свириденко.

Участь у програмі взяли майже 1,1 тисячі аграріїв, які придбали техніки на загальну суму в 1,2 мільярда гривень. Також свою продукцію пропонують 126 українських підприємств машинобудування для АПК. Наразі компенсації підлягають понад 11,3 тисячі одиниць техніки.

За п’ять місяців аграріям нараховано:

  • за квітень – 220 тисяч гривень;
  • за травень – 18,6 мільйона гривень;
  • за червень – 72,2 мільйона гривень;
  • за липень – 61,6 мільйона гривень;
  • за серпень – 98,5 мільйона гривень.

Найбільшу кількість заявок на компенсацію за придбану с/г техніку та обладнання подали у таких областях: Полтавській – 111, Одеській – 106, Кіровоградській – 103, Миколаївській – 98, Вінницькій – 79, Черкаській – 76.

Довідково:

Нагадаємо, щоб скористатися державною програмою підтримки та отримати 25% компенсації вартості за придбану техніку чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та необхідні документи. Перелік постійно оновлюється.

Виробники, які бажають включити свою техніку до Переліку, можуть звернутися до Мінекономіки через офіційну електронну пошту – [email protected]. Заявка повинна бути подана в електронній формі з використанням електронного підпису або інших засобів ідентифікації, що дозволяють встановити особу керівника або уповноваженої особи.

Перелік техніки та обладнання регулярно оновлюється після перевірки локалізації виробництва. Відповідність виробників встановлюється згідно з критеріями, зазначеними у постанові Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 року № 130 (зі змінами).

Коментар
16/10/2024 Вівторок
15.10.2024