Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН

Дванадцять волинських підприємств отримали статус уповноваженого експортера

10:02 19.06.2018
120

У рамках гранту Європейського Союзу «Діалог зі сприяння торгівлі», який в 2014-2018 роках впроваджується в Україні Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, в Луцьку відбувся «круглий стіл».

Про це повідомляє спрес-служба Волинської митниці ДФС.

Темою обговорення представників бізнесу, державних органів та громадських організацій стали заходи зі сприяння торгівлі, які проводяться на виконання Угоди про асоціацію з ЄС і метою яких є спрощення зовнішньоекономічних торговельних процедур. В основу фахової дискусії взято досвід суб'єктів господарювання, які обслуговуються на Волинській митниці ДФС. Цей досвід було узагальнено у ході хвиль опитувань, останнє з яких проводила громадська організація «Агенція міжнародної співпраці» наприкінці 2017 року.

Учасники наукового дослідження відмітили суттєвий прогрес у роботі Волинської митниці ДФС, порівняно з 2016 роком. Рівень незадовільних оцінок з боку імпортерів зменшився на 6%, з боку експортерів - на 8%. Серед перешкод, з якими стикалися у роботі експортери, названо слабку інфраструктурну спроможність, зарегульованість процедур доведення походження товарів. Імпортери нарікали на несприятливе валютне регулювання, складність митного та податкового законодавства.

Загалом майже половина з опитаних бачать проблеми в недосконалому законодавстві. Заступник начальника митного посту «Луцьк» Інна Нінічук під час обговорення відзначила, що законодавча база у митній сфері повинна бути прозорим та комплексним інструментом, що забезпечує баланс інтересів бізнесу і держави. Це дозволить ефективно сприяти міжнародній торгівлі без шкоди для митної безпеки України. Гармонізація законодавства означатиме зменшення часу, вартості та переліку документів, необхідних для митного контролю і оформлення товарів.

Учасниками дискусії проаналізували процес впровадження принципу «єдиного вікна». Він є успішним прикладом стратегії співпраці між митницею, іншими компетентними контролюючими органами та торговельною спільнотою для уникнення дублювання вимог. Автоматизований «сліпий вибір» декларацій, що подаються інспектору без зазначення назви суб'єкта ЗЕД, дозволяє уникнути корупційних ризиків. Нині більше 90% декларацій в зоні діяльності Волинської митниці ДФС оформляються в «єдиному вікні».

Виконавчий директор Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців Анастасій Сохацький теж підтвердив, що роботодавці Волині не мають суттєвих зауважень до роботи Волинської митниці. Він звернув увагу присутніх на необхідність першочергового захисту інтересів національного виробника, якому складно конкурувати в глобальних масштабах.

До слова, у цьому році 12 волинських підприємств отримали статус уповноваженого експортера. За 5 місяців 2018 року Волинська митниця ДФС видала 2800 сертифікатів форми EUR.1, що вдвічі більше відповідного періоду.

;
Коментарі
25 вересня
Вчора
23.09.2018
22.09.2018
21.09.2018
Топ оголошення
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин