Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН

Протягом місяця знизилися ціни на 14 позицій соціально значущих продтоварів

15:01 19.06.2018
145

Згідно з моніторингом Держстату, протягом останнього місяця весни споживчі ціни знизилися на 14 із 23 позицій соціально значущих продовольчих товарів.

Про це повідомляє прес-служба Українського дискусійного клубу.

Серед груп продовольства, найбільше у травні подешевшали яйця (-9,3%, або 2,48 грн на десятку). Також зберігалися досить стрімкі темпи падіння роздрібних цін на крупи гречані (-7,5%, або 1,40 грн на кілограмі).

Напередодні надходження нового врожаю, минулого місяця зафіксовано зниження цін на окремі види овочів врожаю 2017 року, суттєві запаси яких наявні у господарствах населення (картопля — -3,7%, цибуля — -3,9%, буряки — -0,6%).

Натомість, під тиском сезонного зменшення пропозиції та стабільного попиту, для капусти та моркви було властиве підвищення цін на 34,4% та 6,4% відповідно.

Зниження цін у травні було характерним і для м'яса всіх видів. Це, з одного боку, обумовлено покращенням наповнення внутрішнього ринку м’ясними ресурсами, а з іншого — безпрецедентно жарким травнем, що спонукало споживачів до певних змін у раціоні. Із м’ясної групи продуктів найпомітніше подешевшало сало (-2,4%, або 1,67 грн на кілограмі). Зниження цін на яловичину, свинину та м'ясо птиці не перевищило одного відсотка. Разом з тим, ціни на ковбаси варені зросли на 1,1%, або 93 коп. на кілограмі.

Постійне скорочення пропозиції на ринку вітчизняної молокосировини не дозволяє подолати тривалу тенденцію до росту цін на основні соціально затребувані молочні товари. Так, навіть у спекотному цьогорічному травні відбулося збільшення на 0,5% цін на молоко та сметану. Щоправда, ціни на масло вершковета сир м’який незначно знизилися, проте рівень такого подешевшання навряд чи відчутно позначиться на вартості продовольчого кошика українця.

Другий рік поспіль триває перманентне зростання споживчих цін на масові види хліба. Протягом травня ціни зросли на: хліб з борошна пшеничного 1 ґатунку — на 0,9% (+13 коп. на кілограмі); житньо-пшеничний хліб — на 0,6% (+10 коп. на кілограмі). З початку 2018 року хліб масових сортів додав у ціні у межах 7-8%.

У травні також зросли ціни і на інші види продуктів переробки зерна: борошно пшеничне подорожчало на 0,9%, макаронні вироби — на 0,6%.

При цьому, негативний ціновий тренд зберігає цукор, який упродовж місяця подешевів ще на 2,1%.

Незначне подешевшання відмічалося на олію соняшникову та рис — на 0,5% та 0,6% відповідно.

Загалом, у травні, вперше за останні 10 місяців, розрахункова середня вартість набору із 23-х соціально значущих продовольчих товарів знизилася. Так, порівняно з квітнем 2018 року набір здешевів на 0,4%, або на 4 гривні. По відношенню до відповідного місяця 2017 року набір подорожчав на 196 гривень (+24%), і в середньому по Україні його вартість склала 1021 гривню.

Зниження вартості набору відбулося у 17 регіонах країни. Найпомітніше подешевшання упродовж місяця зафіксовано у Чернігівській області — на 2,5% (-25 гривень).

У 7 регіонах (Закарпатській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Одеській, Черкаській та Тернопільській областях) вартість набору у травні зросла. Найвищий темп зростання зафіксовано на Тернопільщині, де набір подорожчав на 1,6%, проте його вартість залишається найнижчою серед регіонів країни.

Традиційно найдорожчий набір із соціально значущих продовольчих товарів можна було придбати у Києві (за 1 111 гривень).

;
Коментарі
25 вересня
Вчора
23.09.2018
22.09.2018
21.09.2018
Топ оголошення
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин