У Рівному під час бізнес-форуму назвали п'ять найбільш затребуваних спеціалізацій
На Рівненщині відбувся міжрегіональний форум, присвячений підготовці фахівців для роботодавців регіону. Захід об'єднав близько 150 місцевих підприємців, а також представників влади та профтехосвіти.
Захід для представників бізнесу організували за підтримки USAID. На події побувала журналістка видання Бізнес.Район.
Заступник голови Рівненської ОДА Олександр Кохан представив аналіз розвитку людського потенціалу та пріоритети Стратегії розвитку Рівненщини до 2027 року. Серед них виділив п'ять смартспеціалізацій: меблевий та ІТ-кластер, агро- та органічне виробництво, логістику.
Міністерство економіки України активно працює над зміцненням людського капіталу, зокрема залучає до роботи економічно неактивних українців та ветеранів.
«Одним із головних викликів для економіки зараз є нестача кваліфікованих кадрів, з іншого боку, в Україні майже 33 мільйони безробітних. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб ті, хто шукає роботу, могли її знайти», – зазначає заступниця міністерки економіки Тетяна Бережна.
Спікерка зауважила, що у Рівненському центрі профтехосвіти навчаються і проходять практику ковалі, швеї, кравці, електрогазозварювальники, водії, водії тракторів.
Також Тетяна Бережна розповіла, що планують створити наглядові ради, які б могли вплинути на якість і тривалість навчальних програм, а також створювати нові. Це дозволить підготувати саме тих спеціалістів, які справді потрібні для бізнесу.
Окрім того, Мінекономіки впроваджує низку програм для спрощення та підвищення ефективності працевлаштування. Серед ключових ініціатив – робота над новим трудовим кодексом, яка має полегшити процес працевлаштування та створити умови для залучення різних груп населення до ринку праці. Це особливо стосується жінок, осіб з інвалідністю та ветеранів, для яких відкриються нові можливості зайнятості й соціальної інтеграції.
За словами голови Рівненської ОДА Олександра Коваля, Рівненщина лідирує серед регіонів України за показниками підготовки фахівців робітничих професій. В області функціонує 32 навчально-практичних центри, 5 відділів Центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Захід став частиною платформи «Діалог влади з бізнесом», ініційованої президентом України, що націлена на посилення співпраці між владою, бізнесом та освітніми закладами для забезпечення регіону якісними працівниками.