Українські птахофабрики повністтю відмовляться від атибіотиків в курятині

06 Липня 2018, 13:05
1311

Асоціація птахівників спростувала заяви про масове використання антибіотиків під час виробництва м’яса птиці. 

У контектсі руху на Європу українські підприємці рухаємось в сторону зменшення або й повної відмови від використання антибіотиків у виробництві, замінюючи їх альтернативними методами контролю та лікування хвороб, які абсолютно безпечні як для птиці, так і в подальшому для споживача.

«Говорити про масовість використання антибіотиків у виробництві та перевищення залишкових кількостей у готовій продукції, про що активно галасують в деяких ЗМІ, це абсолютно некомпетентні коментарі псевдофахівців, які підтверджуються результатами державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження», — передає заяву Асоціації УНН.

Птахівники розповіли, що курятина, яка відправляється на експорт, дуже добре контролюється, на постійній основі. Крім критичного вмісту антибіотиків, курятина також перевіряється на хвороби Ньюкасла, сальмонельоз птиці, залишкові кількості ветеринарних препаратів та інших забруднювачі. Результати всіх моніторингових програм також зазначаються у сертифікатах на експорт.

Головним контролером якості та безпечності харчових продуктів в Україні є Держпродспоживслужба, але постійний контроль гігієни виробничого процесу здійснюють і самі виробники.

«Українська продукція птахівництва виробляється за світовими стандартами, які пред’являються до якості та безпечності цієї продукції. Від того, наскільки виробник відповідально ставиться до цього, фактично залежить його існування на ринку. Тому виробники ретельно контролюють якість і безпечність своєї продукції, дотримуючись вимог національного законодавства та запроваджують додаткові заходи для забезпечення максимальної безпеки споживачів. Крім того, підприємства-експортери постійно проходять інспектування зі сторони ветеринарних служб іноземних держав, в які експортується українська продукція», — підкреслили в Асоціації.

Єврокомісія цього року перевірила найбільшого виробника курятини в Україні — компанію «МХП» (ТМ Наша Ряба). За результатами аудиту надано висновок про відповідність продукції міжнародним стандартам FSSC 22000, ISO 22000 і BRC Food.

Коментар
25/03/2023 Субота
25.03.2023
24.03.2023