Як змінювались ціни на продукти харчування у Волинській області протягом літа

09 Вересня 2018, 15:50
У липні ціни впали на 0,7% 1465
У липні ціни впали на 0,7%

Останній місяць літа показав підвищення вартості 77% продуктів, які моніторяться державою.

За розрахунками Асоціації постачальників торговельних мереж, у липні ціни впали на 0,7%. Не багато, але приємно. Проте у серпні вартісь більшості продуктів харчування суттєво зросла.

Лідером серпневого цінового забігу стала картопля, яка додала 11%. До трійки увійшли також куряче філе +7% та бройлер +4%. Як можна зрозуміти державних дотацій на вирощуванні птиці вже не вистачає. Варена ковбаса показала зростання на 4%, яловичина та борошно – на 3%, капуста та свинина – трохи більше, ніж на 2%. Не зважаючи на це, Волинь у трійці регіонів із найнижчою вартісттю м`ясного кошика.

Менше 2% додали житній та житньо-пшеничний хліб, рис. Чому ціна на хліб росте, читайте тут: Ціна хліба: чому волиняни будуть платити більше. ІНФОГРАФІКА.

На відсоток стали дорожче в серпні цукор, молоко та пшоно. Зовсім трошки, але піднялась вартість усіх інших соціальних сортів хліба та батону, манки, ячної крупи, риби, вершкового масла, сметани та м’якого сиру.

На Волині зафіксували рекордне подорожчання сметани, – на 38%, тоді як в Україні вартість цього продукту збільшилась лише на 16%.

Серед того, що стало в серпні дешевше, варто виділити овочі – морква -32%, цибуля та буряк – по -16%. Буряк, капуста, картопля: овочі борщового набору впали в ціні. Ціни на овочі борщового набору нині досить доступні й передумов до їх швидкого зростання поки немає. Спекотна погода в середині літа, на думку експертів, знищила частину посадок пізніх овочевих культур, що призведе до зростання цін і невеликого дефіциту взимку.

Майже на 13% подешевшали яблука, на 6% яйця. Зовсім незначно знизилась вартість сала та гречки – менше ніж на 1%.

Порадіти можна лише з здешевлення моркви: ціна на продукт впала на 32%, але її одну весь місяць їсти не будеш.

Коментар
22/02/2024 Четвер
22.02.2024
21.02.2024