Волиняни можуть заробляти на розведенні жаб

24 Вересня 2018, 16:20
Жаб'ячі лапки 6107
Жаб'ячі лапки

На прилавках українських продуктових магазинів і в меню ресторанів при бажанні можна знайти найрізноманітніші делікатеси. Є у нас любителі і жаб'ячого м'яса.

Коштують вони недешево – близько 400 гривень за кілограм в сирому вигляді, а в ресторані за 200-грамову порцію ціна стартує від 200 гривень, – пише Аграрний тиждень. Україна.

Жаб'яче м'ясо у нас у країні в основному імпортного походження. Воно поставляється в замороженому вигляді та поповнення запасів відбувається по мірі використання. Так, у 2017 році імпортовано жаб'ячих лапок на 67,8% менше, ніж в 2016, а в першому півріччі 2018 року обсяги поставок зросли відразу на 740,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані аналітичної компанії Pro-Consulting.

Вирощувати жаб на продаж можна і на українській території. Їх виробництво було налагоджено ще в 70-х роках минулого століття в західних і південних регіонах Української РСР. В ті часи на європейський ринок, в основному до Франції, щорічно відправлялося до 100 тонн жаб'ячого делікатесу.

Читайте такожПлантація ожини окупиться за 40 місяців, – аналітики

Сьогодні жаб'ячі ферми рідкісне явище в Україні, і ця ринкова ніша ще чекає свого заповнення. Це стає актуальним з урахуванням зменшення популяції жаб в ЄС і США, а значить зростанням їх експортного потенціалу.

Тим часом, вирощувати жаб не важче, ніж розводити рибу в ставку. У наших природних умовах прекрасно себе почувають родички їстівної Rana esculenta – зелені озерні та ставкові жаби. При розведенні жаб в природних водоймах необхідно тільки подбати про його огородження, щоб делікатесні жаби не поскакали, а корм вони будуть знаходити самі. Перевагою цього способу вирощування є його дешевизна, а недоліками – великий відсоток смертності, а також припинення росту і впадіння підопічних в сплячку в зимовий період.

Більш ефективно хоча і дорожче, вирощувати жаб в закритих тераріумах, де підтримується штучний сприятливий клімат, годування проводиться закупленим кормом, і здійснюється контроль розмноження і подальшої життєдіяльності тварин. У цьому випадку, протягом року-півтора можна відгодувати їстівну жабу аж до кілограмової ваги.

Після оброблення жаби, заморожені лапки можна продавати як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку за ціною 10-12 доларів за кілограм. Крім того, жаб'ячу шкіру можна збувати виробникам взуття і галантереї, а решта відправляти на переробку на корми або добрива.

Таким чином, виробництво жаб'ячого м'яса може стати вигідною справою, поряд з іншими подібними видами делікатесного бізнесу - виробництвом равликів, ікри, морепродуктів і рідкісних видів м'яса.

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
09:50
22.04.2024