Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
Державне агентство лісових ресурсів України веде переговори про передачу в концесію п'яти лісгоспів австрійській компанії Holzindustrie Schweighofer
Державне агентство лісових ресурсів України веде переговори про передачу в концесію п'яти лісгоспів австрійській компанії Holzindustrie Schweighofer

«Камінь-Каширськагроліс» хочуть передати в концесію найбільшій «лісопилці» Європи. ОНОВЛЕНО

09:01 25.09.2018
169

Державне агентство лісових ресурсів України веде переговори про передачу в концесію п'яти лісгоспів австрійській компанії Holzindustrie Schweighofer.

У списку э одне волинське «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Камінь-Каширськагроліс». Про це повідомляє видання «Обозреватель» з посиланням на відповідний лист Держлісагентства, адресований власникові Holzindustrie Schweighofer Геральду Швайгофферу.

Також мова йде про ДП «Новоград-Волинське дослідне лісомисливське господарство» (Житомирська область), «Олевське лісове господарство» (Житомирська область), «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство Камінь-Каширськагроліс» (Волинська область), «Сторожинецький лісгосп» (Чернівецька область), «Хотинський лісгосп» (Чернівецька область).

Наголошується, що пропозиція про взяття лісгоспів в концесію «продиктована важким фінансовим становищем вітчизняних лісгоспів, що різко ускладнилося після введення земельного податку на лісові землі України (введений законом України від 10.07.2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств»)».

«До введення цих змін лісові господарства сплачували земельний податок як складову рентної плати. Введення додаткового податку може призвести до вимушеного банкрутства підприємств», - йдеться в листі.

Тобто, віденському підприємцю пропонують розглянути можливість взяття в концесію п'яти лісгоспів, що дозволить налагодити на належному рівні міжнародне співробітництво та підвищить конкурентоспроможність українських державних лісогосподарських підприємств.

Лист датований 6 вересня цього року, який підписав заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Згодом Володимир Бондар спростував цю інформацію та назвав лист фальшивкою.

Довідково. Holzindustrie Schweighofer - традиційна сімейна компанія австрійського походження, широко представлена у Центральній та Східній Європі, особливо в Румунії. На підприємствах компанії працює більше 3100 співробітників в Австрії, Німеччині та Румунії. Девіз компанії «Дерево – наша пристрасть». Компанія працює в сегменті B2B, тобто не виробляє готову продукцію з дерева, а поставляє деревину промисловим клієнтам, по суті будучи дуже великою лісопилкою. Одне з найпотужніших лісопильних підприємств компанії знаходиться всього в 100 км від українського кордону в Румунії. Кілька років тому Holzindustrie Schweighofer анонсувала будівництво заводу в Україні, в Коломиї, але відмовилася від цих планів на користь експорту українського лісу на свої румунські потужності.

Коментарі
17 лютого
Сьогодні
Вчора
15.02.2019
14.02.2019
Топ оголошення
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин