Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
Розповіли скільки волинські громади витрачають на утримання апарату
Розповіли скільки волинські громади витрачають на утримання апарату

Розповіли скільки волинські громади витрачають на утримання апарату

15:01 10.10.2018
342

Радник Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Матвіюк розповів про спроможність волинських об’єданих територіальних громад.

Наразі 40 громад Волині мають прямі бюджетні відносини з Державним бюджетом та визнані спроможними постановами Кабінету міністрів України. Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Згідно з аналізом, який провели експерти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, у 9 громад видатки на утримання апарату управління є нижчими 20% - показника, рекомендованого експертами центрального офісу реформ. У 14 громад цей показник не перевищує 30%, у 16 громад – 50% . І лише у двох громадах цей показник вищий: у Сереховичівської громади - 66,4% і у Велицької громади - 70,1%.

Перевищення показника питомої ваги адмінвидатків у власних доходах не може свідчити про однозначну фінансову неспроможність громад. Окрім того, варто глибше розглядати чинники, що зумовлюють такий показник. Наприклад, Сереховичівська громада у цьому році оновила комп’ютерну техніку, провела швидкісний Інтернет, здійснила ремонтні роботи приміщень сільради. Такі витрати теж віднесені до витрат на утримання апарату управління.

Важливими також є функції і повноваження, які здійснюють працівники апаратів місцевих рад. До прикладу, у Голобській ОТГ у штаті апарату ради входять і працівники ЦНАПу, що безумовно підвищує показник питомої ваги адмінвитрат.

Потрібно зважати й на те, що 25 громад повноцінно функціонують у нових умовах менше року - лише з першого січня. Отже, ще не в повній мірі оцінили і використали резерви збільшення доходів і оптимізації власних витрат.

Також варто звернути увагу на показники росту власних доходів громад. Наприклад, Поворська ОТГ більш ніж удвічі збільшила надходження від місцевих податків – 209% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У Голобської ОТГ цей показник склав 181,3%, у Зимненскій ОТГ -170,7%.

Усі громади Волині забезпечують необхідний набір послуг для своїх громадян: надають адміністративні послуги, утримують мережу освітніх і культурних закладів. Лише 5 громад, у відповідності до розпорядження КМУ №647-р від 5 вересня 2018 потребували додаткових коштів освітньої субвенції, з них - 4 нових, утворених 2017 року, і Голобська, що у кінці 2017 року доєднала дві сільські ради. Тому зараз вони вирішують завдання з оптимізації своєї освітньої мережі. У той же час навіть небагаті громади, маючи на своїй території ефективну мережу освітніх закладів (наприклад, Велицьк, Велимче), отримають за результатами року економію освітньої субвенції, яку можуть використати на покращення матеріально-технічного забезпечення шкіл.

Важливо пам’ятати, що Волинська область віддавна є дотаційною і має у своєму складі досить економічно слабко розвинутих територій. Тому більша частина громад потребує часу і праці, щоб змінити становище - і вони уже його змінюють. Це видно з динаміки росту місцевих доходів та впроваджених інфраструктурних проектів.

Коментарі
17 лютого
Сьогодні
Вчора
15.02.2019
14.02.2019
Топ оголошення
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин