Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН

Зварити по-австрійськи: як студентську майстерню у Камені оснастили за гроші ЄС

08:01 25.04.2018
500

Завдяки міжнародній співпраці Камінь-Каширське професійне училище отримало сучасне нове обладнання австрійського виробництва для майстерні електрогазозварювальників.

Училище постійно розвивається

Камінь-Каширське вище професійне училище було створене ще у 1965 році і мало назву Міське професійно-технічне училище спочатку №55, потім №4. А у 2000 році, враховуючи рівень розвитку матеріально-технічної бази та педагогічний рівень майстерності колективу училища, професійно-технічний навчальний заклад було реорганізовано у вище професійне училище №4 м. Каменя-Каширського. Вже у 2006 році його було перейменовано на державний професійно-технічний навчальний заклад «Камінь-Каширське вище професійне училище».

Сучасна матеріальна база училища – це комплекс, який складається з навчального корпусу, гуртожитку на 450 місць, громадсько-побутового блоку (їдальня, спортивна та актова зали).

На теперішній час майбутні кваліфіковані робітники оволодівають знаннями і навиками у 28 навчальних кабінетах, 3 комп’ютерних класах. Виробнича діяльність учнів проходить в оснащених необхідним обладнанням та устаткуванням приміщеннях – 11 майстернях (мулярів, штукатурів, малярів, електрогазозварників), 3 лабораторіях (кухарів, кондитерів, лабораторії по випіканню хлібобулочних виробів), дегустаційній залі.За всі роки існування училища в його стінах велася підготовка за 20 професіями. Нині училище гордиться своїми випускниками, яких налічується більше 20 тисяч.

Сучасний ринок праці постійно змінює свої потреби і на сучасному етапі колектив училища працює над впровадженням нових професій, створенням навчально-матеріальної бази для підготовки висококваліфікованих, конкурентноспроможних робітників.

Міжнародна співпраця задля покращення підготовки кадрів

Так, задля осучаснення ДПТНЗ «Камінь-Каширське ВПУ» взяло участь у грантовому проекті Євросоюзу «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону (Волинська та Рівненська області).

Цей проект передбачав дослідження ринку праці, роботу з найпроблемнішими ділянками в підготовці робітничих професій, створення доступу до інструментів професійної орієнтації і вибору професії та до засобів формування активної поведінки на ринку праці від пошуку роботи до започаткування власної справи. А також сприяння соціальному діалогові роботодавців і держави в питаннях професійно-технічного навчання, формування нової якості трудових ресурсів, яка зможе стати конкурентною перевагою субрегіону.

Заступниця директора училища Леся Гаврилюк розповідає, що училище взяло участь у конкурсному відборі. І навіть не сподіваючись, їм вдалося його пройти. Та, зрештою, завдяки вмілому керівництву координаторки проекту, головному спеціалісту відділу професійно-технічної освіти та молодіжної політики управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Людмили Полякової фахово та компетентно підготували необхідні документи, правильно визначили орієнтири, провели моніторинг ринку праці регіону, і, як результат, – успішна співпраця із Європейським Союзом.


«Зважилися на участь у проекті ми тому, що розуміємо необхідність покращення підготовки кадрів. Передусім нашою ціллю, яка співпала з ціллю проекту, є покращення адаптації молоді на ринку праці. Отож, в рамках міжнародної співпраці викладачі, майстри виробничого навчання пройшли курси педагогічної майстерності, а училище оновило матеріально технічну базу», - розповідає Леся Миколаївна.

Нове обладнання за кошти Європейського Союзу

Так, завдяки міжнародній співпраці Камінь-Каширське професійне училище отримало сучасне нове обладнання австрійського виробництва для майстерні електрогазозварників. Зокрема, за кошти Євросоюзу були придбані плазморізи, напівавтомати, інвертори, апарати для зварювання кольорових металів під аргоном.


Плазморіз — це незамінне обладнання для нарізки металів.


Напівавтомат застосовується для зварювання будь-яких видів металів і їх сплавів.

Інвертор зварювальний - перетворювач змінного струму в постійний.


Аргонне зварювання — один з найбільш затребуваних видів сучасної зварювання. Найчастіше, дану технологію використовують стосовно до алюмінію, а також виробів кольорових та чорних металів.

Загалом вартість обладнання склала близько 1,5 мільйона гривень. Тепер його у повній мірі застосовують у навчанні учнів Камінь-Каширського ВПУ групи електрогазозварників.

До речі, до цього в училищі працювали на апаратах 60-х років виробництва.

«Ми більше ремонтували те обладнання як працювали на ньому», — розповідає один із майстрів виробничого навчання Михайло Тарарай.


Учні із захопленням говорять про навчання на нових приладах.

«Якщо порівняти із тим, як ми вчилися працювати зі старими інструментами, апаратами, то це велика різниця. Нове обладнання «слухняне», а тому і навики на ньому набуваються простіше», – розповідають юнаки і водночас демонструють, як їм вдається працювати.

Якщо говорити про підготовку електрогазозварників, то люди цієї професії є дійсно затребуваними на ринку праці і Камінь-Каширщини, і Волині. Та й, зрештою, чимало наших краян шукає працевлаштування у сусідніх країнах, зокрема, Польщі чи Чехії. Зрозуміло, що якісно підготовлені кадри завжди у попиті. Однак для працевлаштування за кордоном потрібно, щоб була підготовка у роботі на сучасному обладнанні, чого не мали учні Камінь-Каширського ВПУ ще до минулого року.

«Тепер завдяки участі у міжнародному проекті наше училище покращило систему підготовки кадрів. І великою мірою тут важливу роль відіграє саме сучасне обладнання. А такі найновіші апарати у Волинській області лише у нашому училищі. Більш новіше навряд чи знайдеться навіть в усій Україні», – зазначає Леся Гаврилюк.

Представники фірми «Фроніус – Україна», яка виграла тендер на його поставку, навчили працювати на цьому обладнанні спочатку майстрів виробничого навчання. Тепер же останні проводять професійну підготовку учнів. Юнацтво уже з впевненістю може виготовляти вироби з металу та зварних металоконструкцій.

«До речі, хлопці, які цього року здобувають у нас професію електрогазозварника, вчаться за зміненою відповідно до європейських стандартів програмою, тобто навчаються за компетентностями», – каже Леся Миколаївна.

Результатом навчання за компетентнісного підходу є формування компетентностей особистості – здібностей, що проявляються в комплексі вмінь, базованих на знаннях, ціннісних орієнтирах і досвіді

Таким чином вже цього року із Камінь-Каширського вищого професійного училища вийдуть випускники-електрогазозварники підготовлені по-новому. А якісно підготовлені робітники, які мають достатні навички роботи з сучасною технікою, володіють новими виробничими прийомами і потрібним запасом знань, зможуть швидко адаптуватися на державному, приватному чи особистому виробництві.


Коментарі
23 квітня
Вчора
21.04.2019
20.04.2019
19.04.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин