Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
Олександр, Володимир та Анатолій - працівники «Ательє фасадів»
Олександр, Володимир та Анатолій - працівники «Ательє фасадів»

Родзинки для будинків, або Як волиняни вдихають життя у штучний камінь

18:40 01.09.2018
2275

Творчі хлопці поставили собі ціль: «Хочемо, щоб архітектура Луцька мала своє, індивідуальне обличчя, щоб туристи захоплювалися та впізнавали». І створили «Ательє фасадів».

… Шлях до красивого міста підприємці почали з індивідуальних житлових будинків. Виготовляють різноманітні арки, обрамлення для вікон, дверей, карнизи з орнаментом, колони, кронштейни, барельєфи, орнаменти, картини, логотипи, номери будинків, панно та багато іншого з незвичного матеріалу газобетону. Як кажуть самі бізнесмени, це – штучний камінь, у який вдихнули життя. Бізнес.Район відвідав майстерню, де провів екскурсію засновник Володимир Наквацький.


«Мрія придумувати особливі, цікаві будинки була у мене давно. Я дуже люблю Львів і архітектуру, яка запам’ятовується. Є будинки, які побачив, подумав «гарно» і… забув. А є будинок з душею, до якого хочеться повернутись, роздивлятись, милуватись і кожен раз бачити в ньому щось нове та унікальне. Звичайно, простіше будувати прямолінійно, просто, – це також має місце на існування. Але хочеться, щоб наше місто мало якусь особливу рису в сучасній архітектурі. Хтось, звичайно, скаже: ви повертаєтесь назад – профілі, русти, кронштейни, барельєфи… Я впевнено можу сказати, – це ми робимо кілька кроків вперед… Раніше не маючи ні станків, ні належного інструменту робили елементи архітектури з каменю, зводили цілі міста, країни в такому стилі. Тепер маючи більші можливості ми можемо зробити такі ж елементи значно швидше, якісніше. А використовуючи при цьому газобетон, ще й здешевити вартість такої краси… Тож втілювати свою мрію у життя я почав разом із однодумцями у 2016 році», – розпочинає знайомство один із засновників «Ательє фасадів» Володимир Наквацький.Хлопці прагнуть зробити кожен об’єкт індивідуальним, а кожен виріб – експериментальним. А натхнення майстри з «Ательє фасадів» черпають у виданнях про паризькі фасади, про європейське бароко тощо…

«Шкода, що архітектура Луцька переважно однотипна, шаблонна. Порівняйте зі Львовом – там у кожного будинка відрізняється фасад. А хочеться все ж таки людей привчити до краси. Ми б із задоволенням попрацювали б над оздобленням і декором фасадів, як нових будинків Луцька, так і над реставрацією старих. Почали б, напевно, із заміни кронштейнів в центрі міста. Можна зробити і оригінальні, і відновити те, що було колись. І це не дуже дорого буде вартувати. Хочемо, щоб архітектура Луцька мала своє, індивідуальне обличчя, щоб туристи захоплювалися і впізнавали, – переконує Володимир Наквацький.

Дизайн фасаду будинку з використанням газобетону, привертає увагу своєю новизною. На вигляд така оздоба наче з каменю, а коштує в рази дешевше. А ще газобетон – екологічно чистий матеріал.


З газобетону виходить монолітна цілісна стіна, яка є стійкою до морозів і вологи. Цей матеріал поєднує в собі міцність каменю, невелику вагу і найголовніше – його зовнішній вигляд дуже схожий на натуральний камінь, що додає фасаду особливої родзинки.

Володимир Наквацький переконує, що не обов’язково робити хату як замок. Достатньо оздобити сучасний будинок рельєфною вхідною групою. За словами майстра, багато людей вважає, що такий декор – недоступна розкіш. Насправді, газобетон значно дешевший, ніж натуральний камінь, який може собі дозволити обмежене коло заможних людей.

Зараз у розпорядженні працівників «Ательє фасадів» – сучасний виробничий цех, що розташований поруч з офісом у селі Прилуцьке Ківерцівського району. Це зручно, бо те, що «малюється в офісі, через кілька хвилин ріжеться в цеху». Так, на комп’ютері креслять елемент, який потрібно вирізати, а потім програма переводить зображення у цифровий формат, станок сприймає задану програму і їздить по координатах фрезою.


«Робоче поле станка велике – 1500х3000 міліметрів. У нас можна зробити все, що забажаєш. Будь-якої форми, розмірів, конфігурацій і візерунків. У нас є цілий каталог моделей: узори, багети, барельєфи, картини, ікони, арки, кронштейни, русти та багато іншого. Навіть ікони можемо зробити з газобетону. Робили таку для каплички Жидичинського монастиря, її зараз можна побачити у розписаному вигляді», – розповідає Володимир Наквацький.
Практично всі станки у цеху спеціально виготовлені під замовлення «Ательє фасадів» і за їхніми авторськими кресленнями. Той, що схожий на гільйотину, розколює цеглу і газобетон. На іншому виготовляють 3D картини, криволінійні профілі.

«Газобетон обробляємо алмазними фрезами з подачею води. Всі фрези різні, мають алмазне напилення, дуже важкі, ми спеціально замовляли їх для нашого виробництва. Маємо також станок, який робить прямолінійні профілі, там фреза, схожа на вазу, внизу знаходиться ємність, де циркулює вода, яка подається на фрезу, ми працюємо в робах, чоботах», – веде підприємець.… Коли дивишся на готові вироби, неможливо відвести погляд, так красиво. Важко уявити, як можна зробити такі складні, рельєфні, красиві візерунки з такою точністю та ще й у воді.«Це не така робота, куди треба ходити з 8 до 18, це творчість щодня. Відчуваєш себе піднесено, коли приходять в голову нові ідеї, коли придумуєш нові елементи, а якщо вони ще й реалізуються в життя, - то це приносить радість і задоволення», – резюмував Володимир Наквацький.

Оксана ЗІНИК

Коментарі

123

19:04 23.09.2018

респект хлопцям!

123

07:05 24.09.2018

молодці

23 квітня
Вчора
21.04.2019
20.04.2019
19.04.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин