Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
Звіроферма у селі Підгірне
Звіроферма у селі Підгірне

Порушення закону та «фейкові» слухання: за 30 кілометрів від Луцька збудували хутряну ферму

09:00 09.02.2019
806

У селі Підгірне Рожищенського району збираються відкривати хутряну звіроферму, де вирощуватимуть норок. Зоозахисники б’ють на сполох, адже ферма побудована із порушенням законодавства.

Нагадаємо, що у квітні 2018-го спільне українсько-голландське підприємство «Гірсам» подало документи до управління екології для проведення оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності. Згідно з матеріалами оприлюдненими на сайті Мінекології у селі Підгірне Рожищенського району на Волині планують одночасно утримувати майже 10 тисяч голів норки. На огородженій території, окрім адмінприміщення та підсобок, вже звели 25 шедів протяжністю близько півкілометра. Однак, тварин сюди поки не завезли. За словами охоронця, планують це зробити восени.

БУДІВНИЦТВО ФЕРМИ МАЙЖЕ ЗАКІНЧИЛИ, АЛЕ ТВАРИН ЩЕ НЕ ЗАВЕЗЛИ.

Аби дізнатись більше про діяльність нової звіроферми на теренах Волинської області, до Підгірного приїхав зоозахисник, координатор компаніїї «ХутроOff» Павло Вишебаба. Разом із громадськими активістами від навідався до ферми, аби подивитись, як вона облаштована, та чи завезли туди тварин.

Також у неділю, 10 лютого, активісти влаштували у селі Підгірне громадські слухання, аби дізнатись думку місцевих жителів стосовно будівництва та функціонування звіроферми. Варто зазначити, що для того, аби побудувати та відкрити таку ферму, необхідно організувати громадські слухання із жителями навколишніх сіл. Такі збори справді були ще минулого року, однак, у них взяли участь лише 13 людей. За словами місцевих жителів, їх про будівництво нового бізнесу у Підгірному не повідомили.

Павло Вишебаба зазначає, що звіроферма побудована із порушенням законодавства. По-перше, її будівництво не обговорили належним чином із місцевими жителями. По-друге, вона є серйозною загрозою для навколишнього середовища.

«Ми оглянули ззовні ферму, яку будує громадянин Нідерландів. Він не спитав дозволу у місцевих мешканців. Цієї ферми тут взагалі не має бути. Адже такі ферми забруднюють грунт, повітря та воду. І це доведено лабораторними дослідженнями. Однак, громадяни Підгірного не знали, що тут будується. Вони не знали про небезпеки, які несе ця ферма. Громадські слухання тривали три хвилини і шість секунд. І після цих слухань люди, які були присутні, частково були прийняті на роботу. Це було близько 13-ти людей», – розповідає зоозахисник.


Він називає такі громадські слухання фейковими та запевняє, що жителі навколишніх сил мають право не дозволити функціонувати цій фермі.

«Ці слухання не можуть бути визнанні законними і вони є фейковими. Адже громада не була своєчасно та ефективно повідомлена. Тому громада села Підгірне має всі права не допускати діяльності цієї ферми, оскільки була неналежна участь громадськості в оцінці впливу на довкілля цього об’єкта. Також ця ферма стоїть не за кілометр, а всього в одному метрі від полів, де люди вирощують культури, які будуть споживати. А діяльність такої ферми забруднює грунт бактеріями та вірусами, які є небезпечними для життя місцевих жителів», – додає активіст.
ГОВОРИЛИ-БАЛАКАЛИ...І ПРИЗНАЧИЛИ НОВІ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ.

На громадські слухання, котрі влаштували активісти, до Підгірного прийшли декілька десятків жителів із навколишніх сіл. Думки розділялись: одні переконували, що нова ферма – це великий плюс для всієї громади, адже це – 22 нових робочих місць. Інші заперечували і казали, що це велика загроза екології та навколишньому середовищу.

Місцева жителька Марія Хорошилова розповідає, що про будівництво ферми знала ще минулого року. Однак, жінка каже, що вона проти такого бізнесу. Також не підтримують такої діяльності і її сусіди.

«Я проти такого. І сусіди всі проти. Нема в них і роботи. Вони то будують, але часто набирають чужих людей. А свої люди, ті хлопці, то страждають», – зазначає місцева жителька. Також додала, що при потребі вийде з усіма на акцію протесту.Під час зустрічі зоозахисники поспілкувались із місцевими жителями та розповіли їм, наскільки небезпечними для навколишнього середовища є хутряні ферми. Також людям показали мініфільм про діяльність звіроферм.

Староста Березолуківської сільської ради Лілія Коцюбайло запевняє, що жодних документів на відкриття ферми наразі не підписали.

«Документи на підписи ще ніхто не приносив. Ми нічого поки що не підписували. Здана земля в оренду. Ми робимо те, що потрібно. І, якщо треба громадські обговорення зробити після вашої зустрічі, ми зробимо», – зазначила жінка.

Після довгих дискусій голова Копачівської об’єднаної територіальної громади Олександр Совтис повідомив, що в неділю, 17 лютого, в Підгірному відбудуться нові громадські слухання, на які запросили усіх жителів навколишніх сил.

Читайте також: Житомирський слід волинського бізнесу: кому вигідна норкова ферма у Підгірному.Коментарі
21 серпня
Вчора
19.08.2019
18.08.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин