Як у селі на Рівненщині вирощують органічні цукрові буряки для Європи

16 Липня 2019, 18:36
Підприємство охоче ділиться досвідом з колегами 3373 Джерело: Дедденс-Агро
Підприємство охоче ділиться досвідом з колегами

Компанія «Дедденс Агро» однією з перших в Україні виготовила органічний сертифікований цукор.

У селі Русивелі Гощанського району Рівненської області «Дедденс Агро» працює уже 10 років. Заступник директора з виробництва Леонід Ільчишин розповідає, що тут підходящі умови для ведення сільськогосподарського бізнесу: сприятливі кліматичні умови та родючі грунти. Щоправда, до екологічного виробництва підприємство прийшло не одразу. Органічне землеробство практикують близько п’яти років.

2

Нині на полях цієї агрофірми вирощують чимало різних культур: полуниця, малина, зернові, сочевиця, соя, огірки, соняшник, томати, спаржа, щавель, олійні культури, органічний цукровий буряк…Попри конкуренцію, аграрії збільшують площі посівів. Щоправда, аби продукція була екологічно чистою, «новим» полям дають відпочити два роки, саме стільки триває перехідний період.

До речі, три роки тому русивельські аграрії першими в Україні почали виготовляти сертифікований органічний цукор із власної сировини. Переробку органічних цукрових буряків здійснили на Гнідавському цукровому заводі.

Читайте також: Волинський завод вперше в Україні виробив органічний цукор

1

«У Європі  продукти екологічного землеробства користуються неабиякою популярністю, і попит на них зростає. Ми експортуємо туди 90% своєї продукції. Щоправда, останнім часом посилено працюємо над внутрішнім ринком. Ми повинні дбати про здоров'я українців, тому хочемо щоб у садочках, лікарнях та школах люди споживали тільки органічні продукти», – додає Леонід Ільчишин.

Аграрії не використовують на полях жодних мінеральних добрив, пестицидів та інших хімічних сполук. Зауважують, що органічний обробіток полів потребує більше людської уваги, проте  вирощена в такий спосіб продукція є «здоровішою». До того ж це позитивно впливає на стан грунтів та довкілля в цілому.

1
  

«Поля підживлюємо «БіоАктивом» – це екологічно чисте органічне добриво на основі пташиного посліду та ставкового органічного торфу. Добриво не дешеве, проте вартує того. Воно збагачує грунт поживними речовинами, що позитивно відображається на урожаї. Шкідників на полях також майже немає. До появи паразитів призводить саме використання мінеральних добрив та засобів захисту рослин. Також розповсюдженню шкідників сприяє порушення сівозміни», – каже аграрій.

Читайте також: Гнідавський цукровий завод збільшить виробництво еко-цукру для євроринку

Маючи реальний досвід органічного вирощування сільськогосподарських культур, «Дедденс Агро» поділиться знаннями та напрацюваннями з іншими господарствами. Щороку підприємство організовує «День органічного поля», на який приїздять аграрії зі всієї країни.

Оскільки органічне господарювання набирає обертів, підтримувати його взялися й на державному рівні. На Рівненщині, приміром, прийняли обласну програму, яка спрямована на здешевлення сертифікації сільськогосподарської продукції.

«Зараз на Рівненщині працюють вісім господарств, що займаються виробництвом органічної продукції. Минулого року фінансову підтримку отримали шість виробників, серед яких і  «Дедденс Агро». Цьогоріч на програму з обласного бюджету виділили 120 тисяч гривень», – повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько.

Читайте також: Як підприємство з Рівненщини виготовляє органічний продукт

Марія МАРТИНЮК

Коментар
26/11/2021 П'ятниця
26.11.2021