Розвінчуємо міфи про приватні школи на прикладі It Step School Луцьк

29 Червня 2021, 16:15
Загальноосвітня приватна школа It Step School PROMO 3780
Загальноосвітня приватна школа It Step School

З кожним роком в Україні збільшується кількість приватних загальноосвітніх шкіл. Не виключення й Волинь – приватні навчальні заклади працюють у обласному центрі Луцьк, куди привозять дітей і з околиць.

Попри те, що здобування освіти у приватних школах завжди вважалося престижним, досі існують міфи щодо діяльності таких закладів. Через їх розповсюдженість багато батьків вагаються, чи віддавати свою дитину до приватної школи. Звісно, усі школи різні, проте упередження щодо них дуже подібні. 

Разом з фахівцями загальноосвітньої приватної школи It Step School, що уже рік успішно працює у Луцьку, ми спростували найпопулярніші міфи щодо приватних шкіл. 

Загальноосвітня приватна школа It Step School Луцьк – частина сім'ї Комп'ютерної Академії ШАГ. It Step – це 22 роки досвіду у сфері освіти; це 22 країни світу та 105 філій. Загальноосвітня приватна школа It Step School Луцьк – це перш за все школа з сучасними підходами і методами навчання. ІТ – не тільки в навчальній програмі, а й інструмент у вивченні різних дисциплін. 

Історія школи бере початок у 2019 році на базі міст Києва та Львова. У 2020 році відкрили ще вісім шкіл у Луцьку, Дніпрі, Харкові, Рівному, Полтаві, Кривому Розі, Одесі, Запоріжжі. Цього року мережа ще розростається і відкриється у містах Житомир, Біла Церква, Івано-Франківськ, Маріуполь та Кременчук.

Отож, дізнавайтеся, хто може перевіряти приватні школи, перед ким звітують такі заклади, хто розробляє програми для учнів і за що батьки платять гроші.

Міф 1. Приватні школи не дотримуються жодних державних стандартів та норм викладання.

It Step School Луцьк – це загальноосвітня приватна школа, яка має ліцензію і отримала її у 2020 році. Усі освітні програми, календарно-тематичні та навчально-робочі плани – рекомендовані Міністерством освіти і науки України. Фахівці школи працюють лише над тим, як подати матеріал цікаво, не втручаючись до внутрішньої структури рекомендацій МОН. 

Також у закладі дотримуються усіх державних стандартів, звіряючи свої методики із чинним законодавством. 

Поряд із тим школа має свої інноваційні нововведення. Як от використання на уроках VR-окулярів. Також заклад має сучасну лабораторію з електронними мікроскопами, де проводять усі досліди, які є у програмі МОН. Класи обладнані персональними комп’ютерами та телевізорами. Окрім викладачів, у закладі працюють куратори, які допомагають учням під час навчального процесу.

Міф 2. Приватні школи ніхто не контролює та не перевіряє.

Усі приватні школи, в тому числі й It Step School Луцьк, підпорядковуються місцевим управлінням освіти або департаментам освіти. Приватні, як і державні, школи подають усі звітності, підлягають перевіркам різного роду. 

Випускники приватних шкіл також здають ЗНО. Такі заклади підпорядковуються усім наказам та розпорядженням Міносвіти та місцевих управлінь освіти.

Міф 3. Атестати приватних шкіл не визнають офіційними документами про освіту.

Усі учні приватних шкіл, в тому числі й загальноосвітньої приватної школи It Step School Луцьк, по завершенні дев’ятих та одинадцятих класів складають державну підсумкову атестацію або зовнішнє незалежне оцінювання. Вони отримують атестати та свідоцтва державного зразка, з якими можуть вступати до вищих навчальних закладів, на держзамовлення в тому числі. 

Оскільки школа має ліцензію на провадження освітньої діяльності, то має право видавати документи про освіту державного зразка. Ці документи ідентичні до тих, які отримують у державних школах.

Міф 4. У приватну школу приймають лише дітей «вершків суспільства».

У загальноосвітню приватну школу It Step School Луцьк приймають дітей з усіх родин. Головне, щоб їх вікова категорія відповідала прийому у 5-11 класи. Діти повинні прагнути здобувати якісні знання та хотіти знайомитися з новими формами навчання. При поданні документів не звертають увагу на верстви населення.

Міф 5. Школярі приватних шкіл показують погані результати на ЗНО, бо вони не вчаться, а лише розважаються.

У загальноосвітній приватній школі It Step School Луцьк виділено достатньо часу на підготовку до ДПА та ЗНО, зокрема щодня є додаткові години на опрацювання програм. У школі працюють над тим, щоб після завершення навчання учні були конкурентно спроможними у порівнянні з іншими учнями та показували високий рівень знань.

Міф 6. Якщо приватна школа має спрямування, то інші традиційні предмети викладають на низькому рівні. 

Усі предмети у  загальноосвітній приватній школі It Step School Луцьк викладаються згідно з міністерськими нормами. Кількість годин на тиждень, календарно-тематичні плани, рівень викладання – усе це контролює Міносвіти, тож приватна школа не може діяти, як заманеться. 

За рахунок того, що заклад – школа повного дня, тут можуть собі дозволити додаткові уроки. У загальноосвітній приватній школі It Step School Луцьк вони спрямовані на IT-технології та розвиток особистості. У закладі є курс особистісного розвитку X-LAB, в рамках якого у дітей розвивають пам’ять, мислення, увагу та інші компетенції, які необхідні в майбутньому. 

Міф 7. У приватних школах висока вартість навчання, яка нічим необґрунтована.

У  загальноосвітній приватній школі It Step School Луцьк у вартість навчання входить не лише звичайний навчальний процес, але й комфортні умови перебування. Кожен учень забезпечений персональним комп’ютером з відповідним новітнім програмним забезпеченням. Працюють додаткові класи робототехніки, блогінгу та лабораторії фізики та хімії. Працівники школи – кваліфіковані педагоги та куратори. 

У закладі – завжди дружня атмосфера та немає місця булінгу.

В учнів є цікаве позакласне життя. Фізкультура – з професійним тренером у сучасному спортивному залі. Діти у школі перебувають з 9 до 17 години під наглядом адміністрації. А це – куратори, охорона, вчителі. Ціна обґрунтовується комфортом, ефективністю отриманих знань, використанням сучасних технологій та безпекою. 

Та найважливішим та найактуальнішим для батьків є виконання домашніх завдань у школі. Приходячи додому, діти та батьки вже не витрачають час на виконання домашніх завдань, а можуть провести час з родиною чи друзями. 

Міф 8. У приватних школах відсутня соціалізація, бо діти постійно сидять в гаджетах.

Наразі користування гаджетами дійсно є однією з найважливіших проблем, але не для загальноосвітньої приватної школи It Step School Луцьк. Тут учні звикли, що з початком уроку вони здають свої телефони у спеціальні комірки. Вони вже це роблять автоматично та добровільно. Коли урок закінчується, діти забирають свої телефони. 

Також у школі розробили багато ігрових куточків, де школярі можуть повправлятися один із одним у настільних іграх. Звісно, телефони використовують, аби закарбувати якийсь момент у пам’яті, щоб поділитися ним із друзями або батьками. 

У школі проводять багато свят, вікторин, зустрічей та інших цікавих заходів. Тут використовують гаджет як метод навчання, а не як розвагу, тому й у самих школярів змінюється ставлення до техніки.

Тут не потрібно носити важкі ранці з десятком книг, достатньо просто взяти планшет. Кожен учень отримує планшет на вході. До гаджета заздалегідь завантажено методичне наповнення: підручники, посібники та збірники завдань. У школі діти багато спілкуються один з одним та знаходять тут справжніх друзів.

Міф 9. У приватних школах викладають люди без відповідної підготовки.

Усі вчителі та адміністративний персонал у загальноосвітній приватній школі It Step School Луцьк обов'язково мають дипломи відповідної кваліфікації. На початку жовтня школа здає звіт в управління освіти про те, що усі вчителі мають відповідні кваліфікації. Також педагоги регулярно проходять курси з підвищення кваліфікації, мають внутрішні курси та вебінари. 

Щоб потрапити на роботу в загальноосвітню приватну школу It Step School Луцьк, вчителі проходять декілька етапів відбору. Тож без якісних знань, без умінь закохати у свій предмет, працювати у закладі не вийде. 

Міф 10. Учні з приватних шкіл не беруть участі в олімпіадах та інших конкурсах.

Оскільки школа має ліцензію Міносвіти, то школярі мають право брати участь у всіх навчальних конкурсах та олімпіадах. Однак у школі не ставлять за мету підготувати школяра до такого типу випробувань, більше зосередивши увагу на власних підходах та здобуванні якісних знань. 

Торік у зв’язку з пандемією школярі й справді не брали участі у конкурсах та олімпіадах, оскільки у школі дбають про здоров’я учнів.

 

Коментар
25/05/2022 Четвер
26.05.2022
25.05.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром