Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
Центр Зайнятості
Центр Зайнятості

У центрі зайнятості проаналізували ґендерну політику на ринку праці Волині

16:24 03.04.2018
238

Керівник Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк провів прес-конференцію стосовно реалізація ґендерної політики на ринку праці області.

За словами Романа Романюка, нині служба зайнятості уже напрацювала чітку систему дій щодо застосування ґендерного підходу у наданні соціальних послуг та вирішенні питань зайнятості, підвищенні конкурентоспроможності жінок і чоловіків, формуванні ґендерної культури населення загалом.

Так, Роман Романюк повідомив, що упродовж січня-лютого 2018 року, послугами обласної служби зайнятості скористалися 11,5 тисяч зареєстрованих безробітних. Серед них 57%, а це 6,5 тисяч осіб – жінки, а 43%, тобто 5 тисяч осіб – чоловіки.

Важливо, що за сприяння обласної служби зайнятості з початку 2018 року, роботу отримали 3,7 тисячі осіб. Що ж до ґендерної складової, то 49,9% працевлаштованих – жінки, решта 50,1% – чоловіки.


Окрім того, спеціалісти центрів зайнятості області системно здійснюють інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо ґендерних аспектів під час індивідуальних бесід, семінарів та масових заходів.

– Питання ґендеру на ринку праці Волині досить вузьке, однак не менш важливе. Ми, як центр зайнятості, системно аналізуємо та досліджуємо цей аспект, – підкреслив Роман Романюк.

Так, до прикладу, найбільше безробітних жіночої статі, у 2017 році, зафіксували у межах Луцького, Камінь-Каширського, Ковельського, Володимир-Волинського районів та міста Луцька.

Впродовж минулого року за сприяння обласної служби зайнятості 148 осіб започаткували підприємницьку діяльність. За ґендерними показниками маємо: 77 підприємців – жінки, 71 – чоловіки.

Станом на 1 березня 2018 року на обліку центрів зайнятості Волинської області перебуває 8,7 тисяч осіб, з них: 57,4% – жінки, а 42,6% – чоловіки.

Загалом маємо розуміти, що ґендерний підхід є важливою частиною комплексного вивчення проблем ринку праці. Тим паче, що на сучасному етапі розвитку економіки як чоловіки, так і жінки мають рівні права. Однак рівень зайнятості на ринку праці таки різниться.

Коментарі
18 червня
Сьогодні
Вчора
16.06.2018
15.06.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин