Розмаїття молочних продуктів: важливий елемент відкриття продуктового супермаркету

21 Лютого 2024, 15:25
Розмаїття молочних продуктів: важливий елемент відкриття продуктового супермаркету 1539
Розмаїття молочних продуктів: важливий елемент відкриття продуктового супермаркету

При відкритті продуктового супермаркету одним з найважливіших аспектів є розуміння потреб споживачів та представлення широкого асортименту товарів. 

Однією з ключових категорій у торговому закладі є молочні продукти, які становлять основу харчування для багатьох людей та мають велике значення для їх здоров’я. Тому до вибору асортименту цієї категорії слід ставитися з відповідальністю та розумінням цінності продуктів та сучасних трендів.

Розглянемо деякі аспекти, які можуть бути важливими при обговоренні асортименту молочних продуктів у продуктовому супермаркеті:

1.            Розуміння потреб споживачів: Перед відкриттям супермаркету важливо провести аналіз споживчого ринку та визначити, які саме молочні продукти є найбільш популярними серед місцевого населення. Різні регіони можуть мати свої уподобання щодо молочних продуктів.

2.            Представлення широкого асортименту. Супермаркет повинен пропонувати широкий вибір молочних продуктів, щоб задовольнити різноманітні потреби споживачів.

3.            Розуміння цінності продуктів. Супермаркет повинен розуміти значення якості та свіжості молочних продуктів для споживачів. Важливо співпрацювати з надійними постачальниками, щоб забезпечити постійне оновлення асортименту з якісними продуктами.

4.            Сучасні тренди та інновації. Популярність органічних продуктів, продуктів з низьким вмістом жиру та безлактозних продуктів постійно зростає. Важливо включити такі товари до асортименту супермаркету, щоб відповідати сучасним тенденціям у харчуванні.

5.            Привабливе представлення товарів. Виставлення молочних продуктів на полицях повинно бути привабливим та організованим. Чистота, порядок та правильне освітлення грають важливу роль у привертанні уваги споживачів до товарів.

6.            Підтримка місцевих виробників. Включення місцевих молочних виробників у асортимент супермаркету може бути важливим фактором для споживачів, які підтримують місцеві товари та фермерське господарство.

7.            Аналіз попиту та продажів. Важливо постійно відстежувати попит на різні молочні продукти та аналізувати їхні продажі. Це допоможе визначити ефективність асортименту та вчасно вносити корективи в товарний план.

Всі ці аспекти допомагають створити конкурентоспроможний асортимент молочних продуктів у продуктовому супермаркеті, який задовольняє потреби та очікування споживачів.

Сьогодні асортимент молочних продуктів вражає своєю різноманітністю. Це не лише різні види молока, а й широкий спектр похідних продуктів, що виготовляються з молока чи його компонентів. Ось деякі з них:

1.             Молоко. Це основний продукт, який може бути представлений в різних варіаціях, таких як цільне молоко, знежирене молоко, напівжирне молоко, пряжене, безлактозне,  органічне молоко,  а також молоко з різних джерел, таких як коров’яче, козяче, овече тощо.

2.            Сир. Від ніжних та м’яких молочних сирів, таких як моцарелла або фета, до твердих сирів, таких як чеддер чи пармезан.  Сучасне виробництво пропонує широкий асортимент сирів, які відрізняються смаком, консистенцією та способом виготовлення.

3.            Йогурт. Від натурального йогурту без додавання цукру до фруктових смаків і гладких текстур – асортимент йогуртів у виробників дуже різноманітний. Крім того, присутні йогурти з низьким вмістом жиру, грецький йогурт, а також йогурти для людей з лактозною непереносимістю.

4.            Масло. Від вершкового масла до рослинних масел, які є альтернативою традиційному молочному маслу, виробники пропонують різноманіття масел для різних потреб і вподобань споживачів.

5.            Кисломолочні продукти. Кефір, ряжанка, простокваша, закваска – ці продукти також є популярними серед споживачів, оскільки вони містять корисні пробіотики, які сприяють здоров’ю кишкової флори.

6.            Сироватка: Сироватка здебільшого використовується в спортивних добавках та сироваткових протеїнах, які допомагають у відновленні м’язів після фізичних навантажень.

7.            Десерти та молочні напої: морозиво, пудинги, молочні коктейлі та десерти на основі молока часто стають улюбленими смаколиками для багатьох споживачів.

Для вибору оптимального асортименту молокопродуктів потрібно враховувати структуру продаж цієї категорії. Розподіл частки кожного виду молочних продуктів може змінюватися в залежності різних факторів таких як економічна ситуація в країні, рівень доходу населення, сезонність попиту тощо. Проте можна зазначити приблизну частку кожного виду молочних продуктів, яка може бути загально характерною для багатьох ринків:

1.            Молоко. Молоко зазвичай є одним з найбільш вживаних молочних продуктів і може складати близько 30-40% ринку молочних продуктів.

2.            Сир. Сир є також дуже популярним. Він може складати близько 20-30% ринку молочних продуктів, але наповненість категорії буде залежати від доходу споживачів.

3.            Йогурт та кефір. Кисломолочні продукти, такі як йогурт і кефір, також мають значну частку ринку, яка може становити близько 15-25%.

4.            Масло. Молочне масло може мати відносно невелику частку ринку, оскільки його споживання зазвичай менше порівняно з іншими молочними продуктами. Проте, воно все ще є важливим продуктом і може складати близько 10-15% ринку.

5.            Сироватка та протеїни. Ці продукти, які використовуються в основному для спортивного харчування та дієтичних добавок, можуть мати невелику частку ринку, яка зазвичай становить менш як 5%.

6.            Десерти та молочні напої: Вони можуть мати різну частку на ринку, зазвичай менш як 10%, але їх популярність може зростати внаслідок змін споживчих уподобань.

Варто зауважити, що ці цифри є лише оцінками та можуть відрізнятися залежно від конкретного ринку та контексту. Також, розподіл може змінюватися в часі внаслідок змін у споживчих уподобаннях та тенденціях у здоровому харчуванні.

Слід також правильно розміщувати молочні продукти у торгівельному залі, адже саме їх розташування може суттєво впливати на продуктивність продажу. Наведемо декілька рекомендацій щодо оптимального розміщення молокопродуктів:

1.            Близькість до входу. Розміщуйте молочні продукти близько до входу в магазин або в розділі з продуктами з високою частотою покупок. Це зробить їх легко доступними для клієнтів і може спонукати до імпульсивних покупок.

2.            Розміщення на рівні очей. Представляйте молочні продукти на полицях на рівні очей клієнтів. Це приверне більше уваги до продуктів і зробить їх більш доступними для огляду.

3.            Стратегічне розміщення в групах. Групуйте схожі молочні продукти разом, наприклад, молоко, йогурти, сири. Це допоможе споживачам знаходити все необхідне в одному місці і забезпечить більш зручні покупки.

4.            Використання вітрин. Використовуйте вітрини або холодильні вітрини для виставлення молочних продуктів. Це дозволить покупцям швидше знайти необхідні товари та підсвітить їх свіжість і апетитність.

5.            Чистота і порядок. Підтримуйте чистоту і порядок на полицях з молочними продуктами. Чисті та організовані полиці створюють позитивні враження та підвищують довіру до якості продуктів.

6.            Продумане позиціонування. Розміщуйте преміальні та дорожчі молочні продукти поруч із більш доступними альтернативами. Це дозволить клієнтам порівнювати товари та приймати обдумані рішення.

7.            Врахування тематичних зон. Використовуйте можливості для створення тематичних зон, наприклад, зони з органічними продуктами, безлактозними продуктами, продуктами для фітнесу чи  або з продуктами власної марки. Це може привернути увагу клієнтів з конкретними уподобаннями або потребами.

Розмаїття молочних продуктів відображає різноманітність вподобань споживачів та важливість збалансованого харчування. Представлення широкого асортименту молочних товарів і правильне їх розміщення у продуктовому супермаркеті дозволяє задовольнити потреби різних груп споживачів та забезпечити їхнє здоров’я та задоволення від покупок.

 

Довідково: Сьогодні SPAR – одна з найбільших у світі мереж супермаркетів та гіпермаркетів, що складається з понад 13 тисяч магазинів, які діють у 50 країнах світу. В Україні мережа розвивається за системою франчайзингу та пропонує чотири торгових формати: SPAR Express (магазини біля дому торговою площею до 200 кв.м), SPAR (супермаркети 200-800 кв.м), EUROSPAR (супермаркети 800-3000 кв.м), INTERSPAR (гіпермаркети понад 3000 кв.м).

Ключові цінності SPAR для покупців – це широкий асортимент якісних і свіжих товарів, європейські стандарти обслуговування, індивідуальний підхід до кожного клієнта, комфорт і затишок в кожному магазині.

 

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024