«Барометр щастя»: наскільки щасливі українці

16 Червня 2019, 12:24
1480

Менше половини українців (44%) задоволені своєю теперішньою роботою і більш ніж половина (51%) вважають недостатньою свою зарплатню для нормального життя.

Про це свідчать результати експрес-дослідження «Барометр щастя в Україні», яке провела Європейська Бізнес-Асоціація (ЄБА), преентували його під час заходу «Трудова міграція: виклик для України», повідомляє AgroРolit.com.

Цього року Інтегральний показник Барометру – 2,61 бала з 5-ти можливих за шкалою Лайкерта (+0,14 балів порівняно з минулим роком).

Найвищі оцінки під час дослідження українці поставили за такими позиціями:

3,32 бала – поточна робота
3,24 бала – соціальне життя
2,90 бала – загальний досвід життя в Україні
2,55 бала – система освіти.

Нижчі оцінки:

2,51 бала – рівень доходів
2,39 бала – охорона здоров’я
2,39 бала – дотримання прав
2,20 бала – екологія
2,11 бала – рівень безпеки.

Виконавча директорка ЄБА так прокоментувала результати:

«Асоціація вже вдруге проводить власне дослідження рівня щастя українців, і вдруге результат Індексу опиняється у негативній площині. Наші дані підтверджують і світові звіти, так, згідно з World Happiness Report, Україна на 133 місці зі 156 країн, а отже, у тридцятці найнещасніших країн світу. Це потужні сигнали того, що країна потребує комплексних структурних змін та реформ. Мають бути забезпечені базові потреби громадян почуватись безпечно та матеріально захищеними. Отже, передусім, має бути стабілізована ситуація на сході та сформовані умови для економічного зросту, продовжені реформи освіти та сфери охорони здоров’я. Ми бачимо деяке зростання окремих складових індексів, що вселяє обережний оптимізм, маємо зробити все, щоби ця тенденція збереглася».

Як наслідок, все більше українців виїжджають за кордон у пошуках більш щасливого життя. За даними Державної служби статистики України, з початком війни на сході у 2014 році близько 1,3 мільйона українців емігрували до інших країн.

Для того, щоб подолати цей негативний тренд, від бізнесу прокоментував присутній на заході СЕО та власник групи компаній Ukrlandfarming Олег Бахматюк.

Словом, економічний націоналізм, протекціонізм – погано для України. Для США, Китаю, ЄС – це добре, а для нас чомусь ні. Наразі у нас 28 тисяч працюючих. Ця кількість зменшилась через міграційні процеси трудових ресурсів з України. Компанія сплачує 100% відсотків «білу» зарплатню. За минулий рік вона зросла на 90% і збільшуватиметься, зокрема й під впливом трудової міграції», — розповідає він.

Бахматюк наголосив, що наступного року заробітні плати в АПК загалом зростатимуть, адже дві європейські країни (Польща та Німеччина), які переманюють українські агрокадри, уже збільшують оплату.

«В Україні в тваринництві наразі працює 8 тисяч людей. Польща поставила 16 тисяч гривень зарплатню у цій галузі. Це середня зарплата, яка буде наступного року в Україні, інакше не вдасться зупинити міграційний відтік кадрів. У нас в компанії середня зарплатня – 11,8 тисяч гривень", — пояснює він.

Щоб виграти змагання за кадри, переконує Олег Бахматюк, державі потрібно впроваджувати економічний протекціонізм і виробити модель позиціонування вітчизняної продукції.

«ЄС дотує АПК в розмірі 200 євро на 1 гектар, бо у них — це соціально-економічний проект з утримання в галузі своїх людей. А у нас дотації фактично забрали… Вчасне економічне реагування – це протекціонізм галузі і тисяч робочих місць, а не однієї особи. Друге, що має бути, державне позиціонування на зовнішніх ринках виготовленої в Україні продукції. Немає зараз в нас такої ефективної моделі, яка є у США чи ЄС, – підсумував він.


 

Коментар
27/04/2024 П'ятниця
26.04.2024