Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
фото ілюстративне
фото ілюстративне

Для яких будівель необхідно мати сертифікацію енергетичної ефективності

14:32 19.08.2019
270

З 1 липня 2019 року введена в дію частина 1 Статті 7 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».

Про це інформує прес-служба Волинської ОДА.

Аби обговорити нововведення та ефективно донести зміни до причетних структур та організацій області, заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Цьось днями провів технічну нараду. До обговорення долучилися начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Іван Чуліпа, волинська представниця ДП «Укрдержбудекспертиза» Ольга Мамедова, представник комунального підприємства «Інформаційно-аналітичний центр «Волиньенергософт» Микола Дорощук, головний інженер КП «Ковелькомунпроект», директор КП «Волиньпроект» Анатолій Доротій, директор волинської філії ДП «Діпромісто» Ярослав Довгополов, заступник директора департаменту – начальник управління капітального будівництва департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації Іван Корчук, представники технічного відділу департаменту регіонального розвитку та ЖКГ Дмитро Дідух, Тетяна Грень, Катерина Полюх тощо.

Головне нововведення полягає у тому, що з 1 липня сертифікація енергетичної ефективності є обов’язковою для:

  • об’єктів будівництва (нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту), що за класом наслідків (відповідальності) припадають до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, що визначають відповідно до ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»;
  • будівель державної власності з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, які часто відвідують громадяни і у всіх приміщеннях яких перебувають органи державної влади;
  • будівель з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, у всіх приміщеннях яких перенбувають органи місцевого самоврядування (при здійсненні ними термомодернізації таких будівель);
  • будівель, в яких відбувається термомодернізація, на яку надають державну підтримку та яка має серед наслідків досягнення класу енергетичної ефективності будівлі не нижче мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівлі.

Разом з тим, обов’язкова сертифікація енергетичної ефективності не поширюється на будівлі промислового та сільськогосподарського призначення, об’єкти енергетики, транспорту, зв’язку та оборони, складські приміщення, індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки (крім випадків отримання державної підтримки на здійснення термомодернізації або сертифікації таких будинків за бажанням власника), будівлі призначені для богослужінь та релігійних заходів, будівлі, які є об’єктами культурної спадщини, окремі будівлі з опалюваною площею менш як 50 квадратних метрів.

Варто зауважити, що сертифікація енергетичної ефективності об’єктів будівництва відбувається на замовлення та за рахунок замовника. А виконувати її має право виключно атестований енергоаудитор та атестований фахівець з обстеження інженерних систем. До слова, відповідний сертифікат є складовою частиною проектної документації на будівництво, а його строк дії – 10 років.

Коментарі
15 вересня
Сьогодні
Вчора
13.09.2019
12.09.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин