Ціни на живець свиней зросли до 43-45 гривень за кілограм

13 Липня 2020, 12:41
1063

Другий тиждень липня відзначився позитивним коливанням цін закупівлі свиней забійних кондицій та консолідацією цін в межах 43-45 грн/кг.

Про це повідомляє прес-служба Асоціації «Свинарі України», пише Agravery.com.

За словами експертів, ціна на живець забійних кондицій на цьому тижні дещо укріпилася. У ході попередніх торгів виробники «розписали» товарних тварин на 0,25−1 грн/кг дешевше ніж тижнем раніше, а середня ціна додала 1,4%, піднявшись до 44,2 грн/кг.

Водночас, поступово нівелюється регіональна розбіжність цін закупівлі, адже котирування на Сході країни наблизилися до цінового коридору решти регіонів — 43−45 грн/кг. Хоча епізодично зустрічаються пропозиції з цінами, що не входять у межі цього діапазону, цього тижня такі випадки епізодичні.

«Хоча гравці ринку свинини утримуються від однозначних прогнозів щодо подальшої цінової ситуації, наразі спостерігаємо низку обставин, які слугують підтримкою внутрішніх котирувань та можуть спричинити їх укріплення в подальшому», — зауважують в АСУ.

Експерти додають, що високі температури вповільнюють приріст живої маси тварин та обмежують пропозицію свиней забійних кондицій в літні періоди. Тож у літні періоди, як і цього року, оператори відзначають зменшення середньої забійної маси товарного поголів'я, що змушує окремих заготівельників компенсувати нестачу за рахунок кількості закуповуваних тварин.

«Ще до початку літнього сезону реалізація свиней на забій продемонструвала скорочення порівняно з попереднім роком на 2,7%, тож промислова пропозиція свиней дещо «відставатиме» від торішньої протягом липня-серпня», — підкреслюють аналітики АСУ.

На думку фахівців, хоча у травні та червні 2020 року надходження свинини з-за кордону були активніші, ніж роком раніше, наразі нема передумов для «буму» імпортної активності за сценарієм літа 2018 року.

«По-перше, понад 60% імпорту свинини за підсумками першої половини 2020 року та близько половини завезеного у червні складає морожене м’ясо канадського походження, що значно меншою мірою впливає на попит на вітчизняну свинину порівняно з охолодженою м’ясною сировиною. По-друге, імпорт охолодженого м’яса свиней, що надходить переважно з Німеччини та Польщі, може бути ускладнений через перебої роботи тамтешніх переробників у зв’язку з поширенням коронавірусу», — пояснюють експерти.

Таким чином, під впливом тиску пропозиції забійних свиней в Центральній Європі ціни просідають, проте можливості переробних потужностей далеко не безмежні. Водночас, збільшення попиту на свинину країнах на Півдні співдружності у зв’язку з початком сезону відпусток, сприятиме пожвавленню внутрішніх переміщень свинини.

«Додатковим чинником, що змушує імпортерів виваженіше приймати рішення щодо закупівлі за кордоном, є волатильність та невизначеність подальшої динаміки валютних курсів. Тож можна очікувати, що надходження свинини з-за кордону до кінця літа не перевищуватимуть минулорічні», — коментують в АСУ.

Також, не дивлячись на значні негативні наслідки карантинних заходів, обмеженість можливостей для туризму може мати позитивний вплив на споживання свинини. Так, частина співвітчизників обмежиться внутрішнім переміщенням до зон відпочинку, що спричинить пожвавлення попиту. Ті українці, що цьогоріч утримуються від подорожей, підтримуватимуть сталіший попит на свинини «на місцях», тож відтік споживачів з великих міст буде менш відчутним.

«Поки досить важко оцінити, наскільки сильним буде вплив зазначених факторів. Проте наявність такого «набору» чинників вказує якщо не на позитивну цінову динаміку, то хоча б на очікування відносно сталих котирувань на внутрішньому ринку свинини до кінця липня», — підсумували експерти АСУ.

Читайте такожУ червні ціни на фрукти зросли більш ніж на 8%

 

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024