Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
На Прип’яті
На Прип’яті

На Волині проінспектували Вижівський водозабір

11:01 22.11.2020
703

На днях директор НПП «Прип'ять-Стохід» Олександр Сащук та співробітники наукового відділу парку спільно з начальником дільниці РОВ Волинської області Віктором Криськом виїжджали на верхню точку межі Прип'яті біля села Щитинь Любешівського району та села Почапи Ратнівського району, щоб оглянути стан річки Прип'ять і Вижівського водозабору.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці національного парку.

Натурним обстеженням вони встановили, що загалом Прип'ять у задовільному стані. На Вижівському водозаборі біля Почапів перепад рівнів води з Прип'яті у Вижівський канал становить орієнтовно 40-50 см. Вижівський водозабір вже упродовж кількох років ув аварійному стані, а тому зменшити рівень скиду води в канал вище встановлених шандорів неможливо.

Паралельно з цим водозабором кілька років тому збудована залізобетонна основа для нового водозабору, проте внаслідок відсутності коштів будівництво не можна завершити. У порівнянні з минулим роком, коли 18 листопада також виїжджали співробітники, рівні води у Прип'яті були набагато нижчі, і у канал вода фактично не попадала. Цьогоріч ситуація зовсім інша, рівні води відносно оптимальні для нормального функціонування руслово-заплавного комплексу Прип'яті як поблизу Вижівського водозабору, так і нижче, а також у межах національного природного парку загалом.

Варто зауважити, що при нормальному функціонуванні Вижівського водозабору можна було б періодично регулювати скид води, з метою промивання річища Прип'яті від щорічних наносів, які спостерігали протягом останніх 5 років. Тому найважливіше в стабілізації гідрологічного режиму Прип'яті та збалансованого скиду вод на Білоозерську водоспоживчу систему у Республіку Білорусь необхідне виділення коштів для завершення будівництва нового водозабору, але з підведенням нового каналу до нього не під кутом, а перпендикулярно до річища Прип'яті, як до існуючого водозабору (інакше це сприятиме деградації річища та формуванню коси й наносів).

Важливим питанням також є встановлення сертифікованого та ідентифікованого до білоруського водпосту за рівнями води на озері Біле (на цей час він відсутній на українській частині озера), що необхідно для повноцінного контролю.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
28 листопада
Сьогодні
Вчора
26.11.2020
25.11.2020
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю