Експерти аналізували інвестиційну привабливість Вараської громади

06 Липня 2021, 12:42
Експерти аналізували інвестиційну привабливість Вараської громади 1020
Експерти аналізували інвестиційну привабливість Вараської громади

Вчергове засідала експертна група «Господарський комплекс Вараської МТГ» у рамках розробки проєкту Стратегії розвитку громади.

Про це інформують на сайті мерії.

Начальник відділу архітектури та містобудування Владислав Ільницький презентував учасникам експертної групи аналіз будівельної сфери у місті з 2011 по 2021 рік. За його словами, за цей час видано низку містобудівних умов та обмежень, левову частку з яких складають будівництва гаражів, реконструкції технічних об’єктів. Стратегічно важливого будівництва у місті не велось. Водночас у місті за цей період збудували 12 житлових багатоквартирних будинків.

Також головний архітектор представив присутнім схеми планування території Рівненщини, окрему увагу Владислав Ільницький приділив схемі автомобільних доріг області.

Вараський міський голова Олександр Мензул наголосив членам експертної групи на необхідності розвитку громади не лише за кошти ВП «Рівненська АЕС», яка нині є фактично єдиним джерелом надходжень до бюджету, а й завдяки створенню умов для залучення інвесторів, що будуватимуть на території Вараської громади нові підприємства, котрі збільшуватимуть економічний потенціал території, створюватимуть позитивний інвестиційний імідж, збільшуватимуть кількість робочих місць та дозволять зменшити відтік молоді.

«Ми маємо перевести громаду зі споживання коштів, які одержуємо від РАЕС, на створення інших промислових об'єктів. Маємо думати про вихід до траси Київ — Ягодин, залучення залізниць, будівництво енергоспоживаючих підприємств. У нашій громаді відсутня енергетична конкуренція – у нас на території є потужності. До всього — ми розташовані близько до кордону. Основним фактором інвестиційної привабливості територій зон спостереження навколо АЕС повинна стати відносно дешева ціна на електроенергію. В умовах вже чинного енергоринку і наявного фіксованого тарифу для споживачів, необхідно розробити механізм зниження цін на електроенергію для так званих 30-кілометрових зон. Одним із варіантів впровадження цієї ідеї може бути передача функцій оператора системи розподілу електроенергії у зонах спостереження АЕС відповідному комунальному підприємству (КП МЕМ). Таким чином ми виключимо з вартості електроенергії складову призначену для компаній «обленерго», коли напряму під'єднаємо комунального оператора до АЕС. Своєю чергою вартість послуг місцевого оператора мереж повинна встановлювати місцева влада громади, виходячи з принципів самоокупності та інвестиційної привабливості», — зауважує міський голова Олександр Мензул.

Читайте також: У Вараському районі шукають ініціативну молодь

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
23.04.2024