Майже рік міська рада у Рівненському районі не оформлює право власності на землю

10 Вересня 2021, 11:44
Земля 1056
Земля

Здолбунівська окружна прокуратура вивчила стан дотримання законності при передачі в комунальну власність об’єднаних територіальних громад земель сільськогосподарського призначення державної форми власності, як того вимагає реформа про децентралізацію.

Прокурори встановили, що одній з територіальних громад Рівненського району ще в грудні минулого року передано в комунальну власність земельні ділянки загальною площею понад 7200 гектарів, які розташовані на території колишніх 16 сільських рад. Про це повідомляють у пресслужбі прокуратури Рівненської області. 

Втім, донині органом місцевого самоврядування не вжито вичерпних заходів щодо реєстрації права комунальної власності на частину цих ділянок, загальною площею понад 6600 гектарів.

Така бездіяльність суперечить інтересам держави в цілому та територіальної громади зокрема, оскільки позбавляє її можливості вільно володіти, користуватись та розпоряджатись своїм майном, а також отримувати дохід від передачі в користування третім особам, оскільки до реєстрації права комунальної власності земельні ділянки не можуть бути надані в користування (власність) будь-яким фізичним чи юридичним особам (зокрема і на правах оренди).

Це і стало підставою для звернення керівника Здолбунівської окружної прокуратури до Рівненського окружного адміністративного суду в інтересах держави з позовом про визнання протиправною бездіяльність органу місцевого самоврядування та зобов’язання його вжити вичерпних заходів до забезпечення реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки.

На даний час судовий розгляд справи триває.

Читайте також:  Затримали одного зі зловмисників, які поцупили каналізаційні люки на підприємстві в Городку

Коментар
22/04/2024 Понеділок
22.04.2024
21.04.2024