Громадські лідери Волині і податківці обговорили положення одноразового добровільного декларування

03 Жовтня 2021, 10:06
Громадські лідери Волині і податківці обговорили положення одноразового добровільного декларування 567
Громадські лідери Волині і податківці обговорили положення одноразового добровільного декларування

Громадським лідерам Волині розповіли про норми одноразового добровільного декларування на засіданні Громадської ради при ГУ ДПС у Волинській області.

Кожен учасник засідання отримав тематичну листівку з QR-кодом, за яким можна ознайомитися з детальними роз’ясненнями щодо подання одноразової добровільної (спеціальної) інформації у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області.Про це Бізнес.Район повідомили у секторі інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.

«Подання одноразової спеціальної декларації  – це не обов’язок, а право. Тобто, ніхто не примушує громадян звітуватися про придбані активи. Податкова служба рекомендує кожному, хто раніше отримував доходи без сплати податків, придбав за ці кошти активи скористатися наданою можливістю», - наголосила завідувачка сектору інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області Олена Нікотіна.

Посадовиця підкреслила, що законодавчі норми передбачають, що громадяни, які задекларують активи в рамках податкової амністії, звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за несплату податків.

«Під час зустрічей з платниками податків ми завжди наголошуємо: якщо активи набуті внаслідок вчинення кримінального чи корупційного злочину, то за жодних умов вони не підлягають податковій амністії», - зазначила Олена Нікотіна.

Якщо ж громадяни мають запитання до податкової щодо особливостей подання одноразової добровільної декларації, необхідні консультації щосереди з 10.00 до 12.00 можна отримати за номером телефону «гарячої» лінії (0332) 777-106.

Нагадаємо, що відповідно до вимог Закону України від 15.06.2021 №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Читайте також: Де отримати інформацію про подання одноразової добровільної декларації

Коментар
28/01/2022 Четвер
27.01.2022