Одинадцятьом аграріям Рівненщини компенсували сертифікацію органічної продукції

27 Жовтня 2021, 09:44
Одинадцятьом аграріям Рівненщини компенсували сертифікацію органічної продукції 629
Одинадцятьом аграріям Рівненщини компенсували сертифікацію органічної продукції

На Рівненщині продовжують стимулювати виробників органічної продукції, а саме відшкодовувати витрати аграріям за сертифікацію. 

В рамках Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу на 2018-2022 роки виробникам органіки спрямували з обласного бюджету майже 300 тисяч гривень, повідомляють на сайті Рівненської ОДА. 

Процедура отримання документа дороговартісна, тому й запровадили таку підтримку, коментує керівниця департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько.

«Програма сприяє підвищенню конкурентоспроможності продукції. Визначає отримувачів компенсації спеціальна комісія. Для цього агрофірми надають відомості про наявність сертифікату та кошти, що використані на його отримання. Програма передбачає компенсацію витрат, які використали аграрії на сертифікацію продукції. Загалом за відшкодуванням звернулося 11 сільгоспвиробників, яким компенсували 296 тисяч гривень», – розповідає Надія Переходько.

Нагадаємо, щоб отримати сертифікат, агрофірма надає відомості про продукцію інспекторам компанії «Органік стандарт». Це єдина українська установа з сертифікації органічного виробництва. Фахівці роблять не лише обстеження самої продукції, а і її вирощування, переробки та транспортування. У випадку відповідності усіх цих складових міжнародним стандартам, інспектори видають сертифікат.

Читайте також:  У Рівному суд виніс вирок чоловіку, який віз на продаж три тонни спирту

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024