Оштрафували волинянку, яка звела двоповерхову добудову до багатоповерхівки

01 Січня 2022, 13:18
Добудова 835
Добудова

Жительку Нововолинська, яка прибудувала до своєї квартири двоповерхову добудову оштрафували на 8,5 тисяч гривень.

Про це Суспільному розповів начальник міського відділу архітектурно-будівельного контролю Сергій Гальчик.

Через добудову жителі багатоповерхівки не можуть отримати кошти на утеплення будинку.

Усі житлові приміщення у колишньому гуртожитку в Нововолинську по вулиці Генерала Шухевича нині приватизовані, – розповіла голова ОСББ Яна Никитюк. Усі, окрім двоповерхової добудови, яку звела жителька першого поверху Надія Януш.

голова ОСББ Яна Никитюк

жителька першого поверху Надія Януш

«На березень будинок іде на утеплення за програмою енергоефективності. Ми підняли технічний паспорт будинку, тут не має бути прибудови, лише сходи. І я їй пояснюю, що ми не можемо утеплити ваш будинок, поки ви його не приватизуєте і не узаконите, вона категорично відмовляється», – каже голова ОСББ.

Яна Никитюк додає: у 2016 році після створення об’єднання, жінка двоповерхову будівлю не приватизувала.

Власниця добудови Надія Януш розповіла Суспільному, що у 1996 році отримала дозвіл на добудову окремого входу та кухні. Згодом збільшила добудову, але документів на зміни немає.

«Я думала: ну поладжу. Але вони мені не дозволили. Я поладила самовільно. От отак все получилося», – каже жінка.

Начальник міського відділу архітектурно-будівельного контролю Сергій Гальчик розповів, що провели позапланову перевірку, склали припис про порушення законодавства та виписали штраф на суму 8,5 тисяч гривень.

«Треба, по-перше, оформити документацію на земельну ділянку, де розташована ця будівля, оформити проєктну документацію, затвердити і подати повідомлення на початок будівельних робіт до ДБК. Після цього будівництво є законним. Потім оформити технічний паспорт, і подати декларацію про готовність об’єкту до експлуатації, зареєструвати його в державного реєстратора», – зазначив Сергій Гальчик. З його слів, уся ця процедура може тривати до 1,5 року.

Наразі штраф Надія Януш ще не оплатила. На це жінка має 15 днів. Жінка розповіла, що штраф оскаржувати не буде і готова офіційно оформити добудову.

 

Коментар
24/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024