Україна отримала офіційний статус в європейській енергосистемі ENTSO-E

27 Квітня 2022, 15:47
Європейська енергосистема 509
Європейська енергосистема

НЕК «Укренерго» отримала статус члена-спостерігача європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E. Це дозволить компанії приєднатись до міжнародного об’єднання європейських операторів системи передачі електроенергії.

Підписання угоди про надання НЕК «Укренерго» статусу члена-спостерігача ENTSO-E, європейської мережі операторів системи передачі електроенергії відбулося у Варшаві 26 квітня. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

«Ця угода ще більше наближає Україну до повної інтеграції з європейськими енергетичними ринками і визначає наш розвиток на майбутнє. Вдячний нашим європейським партнерам і друзям за підтримку і довіру.

Впевнений, що ця подія важлива не тільки для нас, але й для Європи. Членство України в ENTSO-E буде взаємовигідним, адже ми не лише будемо вивчати й впроваджувати найкращі європейські практики, а й зможемо поділитися неоціненним досвідом із забезпечення надійності роботи енергосистеми в екстремальних умовах», – наголосив Герман Галущенко.

Читайте також: Болгарія можливо закуплятиме українську електроенергію

 

У заході взяли участь комісар ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон, президент ENTSO-E Ерве Лафайє, голова наглядової ради ENTSO-E Йоаким Ванзетта, генеральний секретар ENTSO-E Соня Твохіг, керівництво НЕК «Укренерго», польського оператора системи передачі PSE та інші.

Як член-спостерігач український оператор зможе брати участь у засіданнях Регіональної Групи ENTSO-E «Континентальна Європа». Представники компанії зможуть увійти до робочих та експертних груп ENTSO-E, які займаються питаннями розвитку ринку електроенергії, балансування, допоміжних послуг, електронного обміну даними, розвитку кіберзахисту в електроенергетичному секторі, інтеграції відновлюваних джерел енергії тощо.

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024