Дні Добросусідства на Шаччині цьогоріч хочуть зробити протягом одного або двох місяців

21 Травня 2022, 09:39
Дні Добросусідства на Шаччині цьогоріч хочуть зробити протягом одного або двох місяців 331
Дні Добросусідства на Шаччині цьогоріч хочуть зробити протягом одного або двох місяців

Про проведення Днів Добросусідства між Україною та Польщею й відкриття тимчасового пункту пропуску обговорили на нараді у Шацькій селищній раді.

 В офіційному заході взяли участь Сергій Карпук, Шацький селищний голова, Григорій Недопад, голова Волинської обласної ради, а також польська делегація у складі Анджея Романчука, старости Влодавського повіту, Даріуша Семенюка, вуйта гміни Влодава, та інших представників місцевого самоврядування прикордонного регіону, – інформують у Шацькій селищній раді.

Керівництво Влодавського повіту під час діалогу найперше висловило свою підтримку Україні, зокрема Шацькій громаді. Зазначили, що поляки допомагають українцям і продовжуватимуть це робити надалі. 

З початку війни в громаду надходить багато гуманітарної допомоги з Влодавського повіту як для потреб мешканців, так і для вимушених переселенців. Щобільше, братній народ піклується про українців, які виїхали до Польщі, надає фінансову допомогу, організовує навчання для школярів.

Читайте також: Адамчуки: прикордонники зафіксувати більше 32 тисяч перетинів кордону під час Європейських днів добросусідства

Сергій Карпук подякував польським посадовцям за постійну і дуже важливу в час війни допомогу, адже навіть на офіційну зустріч вони приїхали транспортом, вщерть заповненим речами першої потреби.

Всі учасники діалогу наголосили на необхідності продовження міжнародної співпраці, яка була б корисною для двох держав. Саме на часі – будівництво пункту пропуску в районі села Адамчуки та пожвавлення малого прикордонного руху. 

Як зазначив Григорій Недопад, на цій ділянці в дні добросусідства кордон перетинали до 10 тисяч людей в день з обох боків. Тому майбутній пункт пропуску є досить перспективним. Цей меседж керівник області  доніс до заступника міністра інфраструктури та заручився його підтримкою.

Читайте також: Шацький селищний голова обговорив з польським колегою надання гуманітарної допомоги українцям

«В питанні будівництва майбутнього переходу ми разом з обласним керівництвом дуже багато зробили. На сьогодні побудовано дорогу, облаштовано велодоріжки та тротуари, виготовлено схему об’єкту. 

Якщо отримаємо погодження з боку двох держав, то цього року зможемо на місяць чи два відкрити понтонну переправу – щоб мешканці нашої громади, які знайшли прихисток у Польщі, змогли швидко добиратися до своїх домівок, щоб оперативніше доставлялася гуманітарна допомога. 

Паралельно будемо працювати над питанням будівництва пункту пропуску, який би працював на постійній основі», – наголосив Сергій Карпук.

Польські посадовці теж підтримують ідею будівництва пункту пропуску, поява якого, з їхніх слів, значно пожвавила б економічні, туристичні, культурно-мистецькі взаємини між прикордонними регіонами обох держав.

Читайте такожШацька громада та Влодавський повіт спільно розвиватимуть невідомі туристу місця на своїх територіях

Після наради партнери оглянули ділянку, де в близькому майбутньому може з’явитися перехід, домовилися попрацювати в питанні лобіювання ініціативи з фахівцями обох країн, а в червні запланували зібратися на більш масштабну нараду – з участю представників органів виконавчої влади Волині та профільного міністерства. Відтак, проговоривши план дій, хочуть приступити до реалізації проєкту.

Читайте такожУ Польщі хотіли припинити проведення Днів добросусідства в Шацькому районі

Коментар
06/07/2022 Середа
06.07.2022
05.07.2022