Єврокомісія планує надати Україні 3 мільярди євро допомоги у вигляді грантів

07 Серпня 2022, 16:33
Єврокомісія 621
Єврокомісія

План допомоги від Єврокомісії у 9 мільярдів євро, з яких мільярд вже наданий, міститиме також 5 мільярдів кредиту і 3 мільярди гранту.

Про це повідомляє POLITICO.

Новий проєкт допомоги з’явився після відмови Німеччини надати гарантії щодо кредиту Україні в 9 мільярдів євро. За її словами, Київ і так має значні  боргові зобов’язання, тому найкращим є шлях грантового фінансування. 

ЄС планує розділи 8 млрд євро допомоги на дві частини. Першу – кредитну, яка складатиме 5 мільярдів євро довгострокової позики, і другу – грантову, до якої залучать решта 3 мільярди євро. 

Поки немає точних дат реалізації допомоги, однак Комісія розраховує, що Європейський парламент та країн ЄС у вересні схвалять надання коштів Україні, щоб виплати могли початися у жовтні.

У травні лідери ЄС обіцяли Україні макрофінансову допомогу до 9 мільярдів євро. Проте Київ отримав тільки мільярд євро, наданих бюджетом ЄС.

Зеленський зазначив, що питання допомоги стало напруженим. Він розкритикував такі дії ЄС щодо затягування допомоги Україні. 

Ситуація ускладнюється тим, що після повномасштабного вторгнення дефіцит бюджету зріс до 5 мільярдів доларів на місяць. Необхідна фінансова допомога дозволить Києву вчасно здійснювати виплати пенсій та зарплат у державному секторі, щоб не допустити фінансового краху.

Коментар
Код блоку:
30/09/2022 П'ятниця
30.09.2022
29.09.2022