Експорт в ЄС перевищує довоєнний рівень

29 Вересня 2022, 13:41
Український експорт 224
Український експорт

За підсумками серпня український експорт у країни Європейського Союзу майже досяг довоєнного рівня. А за результатами І-ІІІ кварталу навіть перевищить відповідні довоєнні показники.

Про це повідомило Міністерство економіки України.

«Сьогодні торгівля між Україною і Європейським Союзом фактично відновилася. У серпні експорт в ЄС склав 90% рівня експорту, зафіксованого у серпні 2021 року. А за три квартали  2022 року ми експортували  до ЄС, попри війну, навіть на кілька відсотків більше, ніж за І-ІІІ квартали 2021 року», – зазначив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.

Торговельній активності українських експортерів сприяла ціла низка кроків, здійснених країнами ЄС та урядом України. Зокрема, скасування квот та мит Європейським Союзом спростило експорт аграрної продукції.

Надзвичайно сприяли пожвавленню торгівлі «лінії солідарності», започатковані Єврокомісією для України, та посилення спроможності митної інфраструктури.

Як нагадав заступник міністра, з 1 жовтня запрацює «митний безвіз», тобто набудуть чинності для України Конвенція про процедуру спільного транзиту та Конвенція про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Що дозволить вантажам ще швидше проходити кордони між Україною та країнами ЄС.

Водночас, за словами Тараса Качки, в цілому рівень українського експорту, в порівнянні з довоєнним, скоротився майже вполовину.

«Якщо у січні-лютому Україна експортувала щомісячно на рівні 6 мільярдів доларів і більше, то зараз ми виходимо на рівень 3,4 мільярда доларів – приблизно такий буде результат по вересню», – зазначив заступник міністра.

Найбільше скоротився експорт до держав Північної Африки та Азії. І зараз він відновлюється лише в контексті зернової ініціативи та відкриття портів. Також повністю припинена торгівля з російською федерацією та республікою білорусь.

«Український бізнес достатньо свідомо на практиці застосовував розрив торгових відносин з російською федерацією. В перші тижні війни ми повністю заборонили імпорт з російської федерації як відповідь на агресію.

А зараз для того, щоб посилити санкційний тиск та водночас забезпечити правові підстави для українських  компаній, що мали контрактні зобов'язання, ми також запровадили заборону на експорт.

Тобто це досить чітка позиція – що  українські компанії вільні від виконання своїх зобов'язань за контрактами з суб'єктами російської федерації», – зазначив Тарас Качка.

Коментар
Код блоку:
09/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022