Голові Нацбанку Кирилу Шевченку повідомили про підозру

06 Жовтня 2022, 13:19
Кирило Шевченко 261
Кирило Шевченко

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України викрили протиправну діяльність службових осіб державного Укргазбанку, яка призвела до збитків в сумі понад 206 мільйонів гривень.

Про це інформує Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Встановили, що керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів.

З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Слідство встановило, що впродовж 2014 – 2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перерахували грошові кошти державного банку в сумі понад 206 мільйонів гривень.

На сьогодні у вказаному кримінальному провадженні про підозру повідомили 5 основним фігурантам цього злочину, серед яких діючий голова Національного банку України Кирило Шевченко, колишні та чинні високопосадовці банківських установ.

Дії учасників організованої групи кваліфікували за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

«Разом з тим наголошуємо, що факти викладені в повідомленні про підозру не стосуються періоду перебування діючого голови Нацбанку на посаді та виконання ним повноважень керівника центрального банку України», – йдеться в повідомленні.

Досудове розслідування, в ході якого діям усіх причетних до вчинення вказаного злочину осіб нададуть належну правову оцінку, триває.

 

Коментар
Код блоку:
09/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022