Нацбанк зобов’язав українські банки та філії іноземних банків розкривати інформацію про зв’язки клієнтів із росією

18 Березня 2023, 18:00
Нацбанк 713
Нацбанк

Національний банк зобов’язує банки під час своєї діяльності виявляти та документувати інформацію про зв’язки клієнтів та їх контрагентів із державою, що здійснює збройну агресію проти України. Визначили категорії клієнтів, стосовно яких банк зобов’язаний виявляти та документувати таку інформацію, та обсяг відповідної інформації за кожною категорією.

Про це йдеться на сайті Нацбанку.

Національний банк має право звернутися до банку з окремим запитом для отримання відомостей про виявлені банком зв’язки клієнтів та їх контрагентів із державою-агресором. 

«Збір та документування зазначеної інформації сприятиме підвищенню прозорості щодо клієнтів банків, які мають зв’язки із державою-агресором, та виявленню прихованої присутності держави-агресора на українському ринку», – йдеться в заяві.

Зазначені вимоги затверджені постановою Правління Національного банку України від 16 березня 2023 року № 26 «Про розкриття інформації щодо зв’язків клієнтів із державою, що здійснює збройну агресію проти України», яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Коментар
Код блоку:
21/03/2023 Вівторок
21.03.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром