До 100 тисяч гривень на власну справу: стартував конкурс бізнес-ідей для підприємців у регіонах «Роби своє»

06 Квітня 2023, 11:00
До 100 тисяч гривень на власну справу: стартував конкурс бізнес-ідей для підприємців у регіонах «Роби своє» Реклама 1816
До 100 тисяч гривень на власну справу: стартував конкурс бізнес-ідей для підприємців у регіонах «Роби своє»

В Україні 4 квітня стартував грантовий конкурс «Роби своє». Підприємці з регіонів можуть отримати на започаткування чи продовження власного бізнесу до 100 тисяч гривень. Цьогоріч планують підтримати не менше 50 проєктів.

Сумарний бюджет конкурсу становить 6 мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба Міжнародної компанії в сфері агро та харчових технологій МХП

Нагадаємо, минулого року грант вдалось отримати двом учасникам з Волинської області. Мешканець селища Колки, Андрій Зволинський, який переїхав жити зі Слов’янська, вирішив модернізувати свій щойно відкритий бізнес у сфері фаст-фуду, а Юлія Челій із села Годомичі змогла втілити свою мрію, а заодно задовольнити потребу односельчан у якісних перукарських послугах.

«Цього року своїм фокусом у підтримці бізнес-проєктів ми визначили продовольчу безпеку. Торік більшість ідей так чи інакше стосувалися перероблення, чи збереження овочів і фруктів, створення нових продуктів, логістики, дистрибуції тощо. Зараз це чи не найбільш актуально в громадах. Після перемоги ця тенденція нікуди не зникне. Тож ми вирішили спрямувати свої зусилля на створення успішної екосистеми малого бізнесу в регіонах, яка б давала людям роботу та забезпечувала громаду або й область товарами чи послугами у сфері продовольчої безпеки», – розповіла Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду «МХП – Громаді», який став організатором конкурсу.

Тетяна Волочай

На грантову підтримку можуть подаватися:

  • бізнеси, що вже працюють;
  • підприємці, які мають бізнес-ідею і шукають кошти на її втілення;
  • підприємці, які релокують свою справу.

«Особливістю нашого щорічного конкурсу є консультації експертів та волонтерів. Тобто,  крім грантів, підприємці зможуть отримати консультації та пройти навчання з написання грантових заявок, створення бізнес-плану, стратегування, SMM тощо. Перша така консультація відбудеться вже 11 квітня. На неї зможуть потрапити всі охочі за попередньою реєстрацією. Тобто, крім коштів, ми надаємо те, що працюватиме на бізнес-ідею підприємця в довготривалій перспективі – нетворкінг і нові знання», – додає Володимир Панченко, керівник національних проєктів благодійного фонду «МХП – Громаді».

Володимир Панченко

Основними критеріями для відбору переможців стануть інноваційність проєктів, економічна складова, створення нових робочих місць, соціальний ефект у громаді та/або залучення до бізнесу чи роботи переселенців.

Кінцевий термін подачі заявок – 5 травня. Оголосити переможців запланували 25 травня 2023 року.

Торік у межах конкурсу благодійний фонд профінансував 74 бізнес-ідеї на понад 6 мільйонів гривень у 11 областях України.

 

Конкурс бізнес-ідей «Роби своє»

Грантовий конкурс для представників малих громад з впровадження бізнес-ініціатив за фінансової підтримки МХП стартував 2016 року. Тоді він мав назву «Село. Кроки до розвитку». За час дії конкурсу понад 300 людей змогли започаткувати бізнес у сільській місцевості, отримавши грантову підтримку на суму понад 16 мільйонів гривень. 2020 року конкурс перейменували в «Роби своє» та розширили географію проведення. 

Коментар
15/07/2024 Понеділок
15.07.2024