Власники нерухомості на Волині сплатили понад 58 мільйонів гривень податку

26 Травня 2023, 15:13
Власники нерухомості на Волині сплатили понад 58 мільйонів гривень податку 336
Власники нерухомості на Волині сплатили понад 58 мільйонів гривень податку

За підсумками січня-квітня 2023 року власники нерухомості спрямували до місцевих бюджетів Волині 58,4 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 47,4% більше проти аналогічного періоду торік.

Про це повідомляють волинські податківці.

Із загальної суми отриманого громадами податку на нерухомість юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів 46,7 мільйона гривень, а фізичні особи – 11,7 мільйона гривень податку на нерухомість.

«Громади Волині отримали майже на 19 мільйонів гривень більше податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки проти аналогічного періоду торік. Надалі динаміка сплати податку на нерухомість значною мірою визначатиметься сумлінням власників так званих «зайвих» квадратних метрів. Саме зараз громадам важливо залучити до сплати майнових податків фізичних осіб.

Податкова служба до 1 липня формує податкові повідомлення-рішення про нараховану суму податку на нерухомість громадянам. Ми потребуємо уточненої інформації від органів місцевого самоврядування про потенційні джерела додаткових бюджетних надходжень», – зазначає в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.

Посадовець підкреслив, що громадянам, які володіють нерухомістю та земельними ділянками, варто провести звірку щодо належних їм об’єктів і нарахованих податкових платежів. Платники податків мають можливість самостійно провести звірку щодо розрахунків із бюджетом через Електронний кабінет.

Окрім того, громадяни мають право самостійно звернутися до державної податкової інспекції за місцем реєстрації для отримання податкового повідомлення-рішення про нараховану суму земельного податку та податку на нерухоме майно.

Коментар
07/06/2023 Середа
07.06.2023
06.06.2023