У другий місяць нересту порушники на Волині завдали понад 200 тисяч гривень збитків

11 Червня 2023, 14:34
У другий місяць нересту порушники на Волині завдали понад 200 тисяч гривень збитків 381
У другий місяць нересту порушники на Волині завдали понад 200 тисяч гривень збитків

У травні волинські рибоохоронці здійснили 19 рибоохоронних рейдів та викрили 76 порушень правил рибальства. Серед них 56 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (риболовля з перевищенням знарядь, риболовля на нерестовищах), 7 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (вилов риби з застосуванням заборонених знарядь лову) та 1 – за ч.1 ст. 85 КУпАП (незаконний продаж заборонених знарядь лову).

Про це інформує Волинський рибоохоронний патруль, передає Бізнес.Район.

Крім того, оформили 11 актів безгосподарського майна, згідно з яким вилучили 101 заборонене знаряддя лову (серед яких 4 996 метрів сіток) та 38 кілограмів водних біоресурсів. На порушників наклали штрафів на суму 4 896 гривень.

Збитки, завдані рибному господарству України, склали 275 662 гривні. В рамках проведених рибоохоронних заходів у порушників вилучили 14 заборонених знарядь лову. Шість справ передали до суду для притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

Для прикладу, порушення природоохоронного законодавства зі значними збитками викрили:

  • 5 травня на озері Засвяття Самарівської громади Ковельського району Волинської області на території гідрологічного заказника «Оріхівський» неподалік Державного кордону. Порушник здійснював вилов водних біоресурсів з дерев’яного човна забороненими знаряддями – сітками. Збитки, завдані рибним запасам, склали 239 281,9 гривні. На порушника склали протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Крім того, порушили кримінальне провадження за ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Човен та незаконно добуті водні біоресурси вилучили до рішення суду.
  • 16 травня на річці Стир, поблизу с. Хряськ Маневицької громади Камінь-Каширського району. Порушник здійснював вилов риби 4 сітками, чим встиг завдати шкоди рибному господарству на суму 1 598 гривень.
  • 22 травня в ході спільного рейду рибоохоронців та працівників відділу поліції №2 у м. Горохів викрили грубе порушення правил рибальства. На Хрінницькому водосховищі, поблизу с. Гумнище Берестечківської громади Луцького району порушник трьома сітками здійснював вилов риби. Таким способом завдано збитків рибному господарству на суму 34 782 гривні.

Волинський рибоохоронний патруль вкотре закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 360 78 40.

Нагадуємо, що 21 травня закінчилася нерестова заборона на річках Волині та їх кореневих водах. Продовжується і триватиме до 10 червня (включно) весняно-літня заборона на озерах і водосховищах та до 30 червня (включно) в придаткових водах річок (непротічні в межений період ставки, стариці русел, заплави).

Під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега в адміністративних межах населених пунктів.

Коментар
24/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024