На Рівненщині 493 особи в цьому році отримали ваучер на навчання

26 Вересня 2023, 16:13
На Рівненщині 493 особи отримали ваучер на навчання в цьому році 808
На Рівненщині 493 особи отримали ваучер на навчання в цьому році

З початку року на Рівненщині 493 особи отримали ваучер на навчання за різними професіями та спеціальностями, у тому числі 43 внутрішньо переміщених особи та сім громадян, які були учасниками бойових дій.

Про це повідомляє Рівненський обласний центр зайнятості.

Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку за робітничою професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутого за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) рівня вищої освіти), спеціалізацію та підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.

Оплата ваучера здійснюється коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вартість ваучера встановлюється у межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом.

Ваучер на навчання видається центрами зайнятості деяким категоріям громадян, які не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, та відповідають певним вимогам, а саме:

  • особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;
  • особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби;
  • особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях;
  • внутрішньо переміщені особи працездатного віку;
  • особи, що позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
  • особи з інвалідністю;
  • особи, які у період дії воєнного стану в Україні під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання.

До слова, з  1 червня 2023 року спростили процедуру отримання ваучера на навчання. Відтепер ви зможете подати онлайн заявку на отримання ваучера на порталі https://is.gd/quzCHf. Заявка буде опрацьована протягом 3 робочих днів. Наразі, в області вже 17 осіб отримали ваучер після подання відповідних заявок онлайн.

 

Коментар
14/07/2024 Неділя
14.07.2024
13.07.2024
12.07.2024