Уряд вдвічі збільшить фінансування програми мікрогрантів для підтримки бізнесу у 2024 році

10 Жовтня 2023, 12:45
Уряд вдвічі збільшить фінансування програми мікрогрантів для підтримки бізнесу у 2024 році 273
Уряд вдвічі збільшить фінансування програми мікрогрантів для підтримки бізнесу у 2024 році

Наступного 2024 року уряд збільшить вдвічі фінансування програми мікрогрантів для розвитку бізнесу – планують видати грантів на 3,5 мільярда гривень.

Про це повідомила заступниця міністерки економіки України Тетяна Бережна в ефірі Національного телемарафону.

Від початку дії грантової програми «Власна справа», яка працює вже 15 місяців, 8 тисяч українців стали переможцями і отримали від держави кошти на старт або розвиток бізнесу на 1,6 мільярда гривень. При цьому ці підприємці вже створили 18,5 тисячі робочих місць. До того ж вони не лише працюють, створюють робочі місця, а ще й сплачують податки.

Станом на початок серпня отримувачі грантів сплатили вже понад 400 мільйонів гривень податків до бюджету. Тобто чверть інвестованих державою коштів в розвиток малого бізнесу підприємці вже повернули у вигляді сплачених податків.

«Ми бачимо, що програма є дуже затребуваною серед українців, тому наступного року плануємо збільшити її фінансування вдвічі та закладаємо на це 3,5 мільярда гривень, що дозволить видати 14 тисяч грантів», – розповіла Тетяна Бережна.

Вона зазначила, що отримати грант на започаткування або розширення власної справи можуть як діючі підприємці, так і українці, які не мають досвіду підприємницької діяльності. Подача заявки здійснюється через портал «Дія». Отримати грант може підприємець, який працює як в місті, так і в селищі будь-якого регіону країни.

Зокрема, нині серед регіонів-лідерів, підприємці яких взяли найбільше грантів, Львівська, Рівненська, Київська, Івано-Франківська області та місто Київ.

Заступниця міністерки також нагадала, що з квітня цього року діє ветеранський компонент програми «Власна справа». Ветерани або другий з їхнього подружжя можуть отримати гранти на розвиток підприємництва від 250 тисяч гривень до 1 мільйона гривень.

«На сьогодні вже є 119 переможців за ветеранським компонентом програми, які отримають гранти на 47 мільйонів гривень. До кінця поточного року запланували ще дві хвилі подачі заявок на гранти ветеранам на загальну суму 160 мільйонів гривень. Ця програма також діятиме і наступного року. Ми плануємо у 2024 році видати 1300 грантів саме ветеранам або другому з подружжя», - повідомила Тетяна Бережна.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створили близько 8 тисяч нових робочих місць.

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024