Уряд спростив імпорт сировини для виробників боєприпасів та бойових частин до безпілотників

11 Жовтня 2023, 11:10
Уряд спростив імпорт сировини для виробників боєприпасів та бойових частин до безпілотників 305
Уряд спростив імпорт сировини для виробників боєприпасів та бойових частин до безпілотників

Уряд прийняв постанову, яка спрощує й прискорює ввезення сировини для виробництва боєприпасів та бойових частин до БПЛА в Україні. Це стимулюватиме розвиток ринку боєприпасів, прискорить і масштабує виробництво безпілотників та дасть змогу швидше й ефективніше забезпечувати Сили оборони БПЛА.

Про це інформує Міністерство цифрової трансформації України.

В Україні є потреба у виробництві великої кількості боєприпасів та бойових частин для дронів. Для цього необхідно забезпечувати виробників необхідною сировиною, зокрема вибуховими матеріалами та детонаторами. Наразі сировина є дефіцитом, тож рішенням стає імпорт.

Однак отримання дозволів для імпорту передбачає багато етапів, які можуть тривати до декількох місяців. Це значно затримує поставки необхідної сировини, а отже, і подальше виробництво боєприпасів.

Саме тому уряд розробив комплексне рішення, як прискорює й спрощує процедуру державного контролю на ввезення сировини.

Зокрема, тепер для виробників боєприпасів та бойових частин спроститься:

  • реєстрація суб’єкта здійснення міжнародних передач товарів. Для цього потрібно подати всього одну заяву й не збирати додаткові документи;
  • видача разових дозволів на імпорт товарів військового призначення та подвійного використання. Для цього потрібно подати лише заяву до Держекспортконтролю та сертифікат кінцевого споживача.

Усі заяви та документи можна надіслати в електронній формі й підписати їх кваліфікованим електронним підписом керівника. Решта документів, необхідних для видачі дозволу, надаватимуть разом зі звітом про його використання.

Нагадаємо: влітку уряд ухвалив постанову, яка відкриває ринок виробництва боєприпасів для БПЛА в Україні. Виробники отримали сприятливі умови, нові можливості для розвитку й масштабування виробництва боєприпасів для безпілотників.

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024