В Україні удосконалили порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу

08 Листопада 2023, 13:30
В Україні удосконалили поряд надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу 363
В Україні удосконалили поряд надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу

Кабмін вніс зміни до порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Нововведення розширюють можливості для використання грантових коштів, зменшують кількість документів, які необхідно надати банку для підтвердження витрат, до того ж скасовують граничні суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв, уточнюють низку положень для підприємців-ветеранів, для яких спрощують отримання та використання грантових коштів.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 7 листопада 2023 року. Про це інформує Міністерство економіки України.

«Уряд дозволив підприємцям використовувати грантові кошти не тільки для оренди нежитлових приміщень, а ще й земельних ділянок, які будуть використовувати в комерційних та виробничих цілях. Також постановою скасували визначення граничної суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв.

Відтепер прийняття рішень по всім позитивним результатам відбуватиметься протягом однієї хвилі без переносу розгляду на наступну хвилю. Це має прискорити отримання підприємцями грантових коштів, а згодом і створення нових робочих місць», – пояснює заступниця міністерки економіки України Тетяна Бережна.

Крім того, за її словами, зменшили і кількість документів, які підприємці мають подавати до уповноваженого банку для оплати витрат коштом грантових коштів. Якщо раніше треба було надавати рахунок-фактуру, а також договір між отримувачем і постачальником, то тепер буде потрібен тільки один із цих двох документів.

Також урядове рішення уточнює розміри грантів та відповідну необхідну кількість створення нових робочих місць для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю та членів їх сімей.

«Додали можливість для підприємців-ветеранів отримати грант до 500 тисяч гривень, адже до цього лише другий з подружжя міг взяти його. Також скасували обов’язкову умову співфінансування при отриманні грантів розміром до 500 тисяч гривень.

Відтепер підприємцям-ветеранам необхідно буде використовувати власні або кредитні кошти лише при отриманні максимального розміру гранту на суму від 500 тисяч грн до 1 мільйона гривень», – пояснила Тетяна Бережна.

Коментар
14/07/2024 Неділя
14.07.2024
13.07.2024
12.07.2024