Україна готова додатково виводити до 1,5 мільйона тонн чавуну та залізної руди на ринок ЄС замість російських

17 Листопада 2023, 17:12
Україна готова додатково виводити до 1,5 мільйона тонн чавуну та залізної руди на ринок ЄС замість російських 692
Україна готова додатково виводити до 1,5 мільйона тонн чавуну та залізної руди на ринок ЄС замість російських

Україна має можливості до експортозаміщення російських постачань чавуну та залізної руди на європейському ринку.

Про це детально йдеться в дослідженні «Огляд санкційних обмежень щодо російського чавуну та руд чорних металів», підготовленому командою підтримки реформ Мінекономіки (Reform Support Team Mineconomy, RST ME) за участі Департаменту санкційної політики Міністерства, Київської школи економіки та GMK Center у рамках проєкту Export Booster. Про це повідомляє Міністерство економіки.

Росія є одним із найбільших світових експортерів чавуну та залізної руди. Вона посідає друге місце в світі за експортом чавуну та дев’яте місце за обсягом експорту залізних руд. Не дивлячись на це, Європейський Союз утримався від запровадження санкцій щодо імпорту цих категорій. Це питання було на порядку денному в «дев’ятому», «шостому», «п’ятому» та «четвертому» санкційних пакетах ЄС.

Накладання санкцій на ввіз чавуну та залізної руди в Європейському Союзі може як стати додатковими можливостями для українських виробників, так і внести ще більшу нестабільність для російської економіки.

Заступник міністра економіки України Олексій Соболев розповів, що Україна є потенційним постачальником залізної руди та чавуну для європейського ринку. Станом на вересень 2023 року в Україні простоюють п'ять доменних печей загальною потужністю близько 6-7 мільйонів тонн. Зараз вони працюють на знижених потужностях, приблизно на 50%. 

«Згідно з даними за січень-липень 2023 року, цього року Україна може збільшити експорт чавуну приблизно до 1,5 мільйона тонн. Активація потужностей залежить від подолання матеріально-технічних обмежень і забезпечення стабільного постачання електроенергії та води», – розповідає заступник міністра економіки України Олексій Соболев.

Митні тарифи на залізну руду та чавун вже введені в США та Великій Британії. Сполучене Королівство встановило митний тариф 35%, що призвело до зменшення імпорту російського чавуну та залізної руди на 51,8 мільйона доларів у 2022 році в порівнянні до 2021 року.

США також запровадили ряд додаткових мит, а у 2023 році взагалі припинили імпорт чавуну з росії. Попри те, що Сполучені Штати є одним із найбільших імпортерів чавуну в світі, вони успішно призупинили торгівлю з росією.

«Україна постає як найбільш життєздатна альтернатива російському чавуну та залізній руді на світовому ринку. Запровадження санкцій на цю категорію в ЄС дозволить позбавити росію додаткового доходу від експорту в розмірі 1 мільярда доларів США, ще більше послаблюючи курс рубля та позбавляючи її додаткових податкових ресурсів для підтримки війни», – підкреслює директор команди підтримки реформ Мінекономіки України Денис Шемякін.

Денис Шемякін додав, що це може мати важливі наслідки для російської економіки та геополітичної ситуації.

 

Коментар
02/12/2023 Субота
02.12.2023
01.12.2023