У Волинській ОВА розповіли про бюджет області на 2024 рік

29 Грудня 2023, 11:00
У Волинській ОВА розповіли про бюджет області на 2024 рік 719
У Волинській ОВА розповіли про бюджет області на 2024 рік

Загальний обсяг бюджету Волині становить 1,9 мільярда гривень, з яких власні ресурси – 1,4 мільярда грн, трансферти з державного бюджету – майже 500 мільйонів гривень

Про це розповів очільник департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк під час заключне в цьому році засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність» під керівництвом начальника ОВА Юрія Погуляйка та за участі громадськості.

 «Відповідно до постанови Кабміну № 252 на час військового стану обласні бюджети приймають відповідним наказом начальника ОВА. Таким чином у нас 18 грудня був підписаний наказ № 492 про прийняття обласного бюджету на 2024 рік. Його загальний обсяг становить 1,9 мільярда гривень, з яких власні ресурси – 1,4 мільярда грн, трансферти з державного бюджету – майже 500 мільйонів гривень», – зазначив очільник департаменту фінансів облдержадміністрації.

Він також повідомив, що враховуючи вилучення до державного бюджету надходжень податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців, а це близько 400 млн гривень, ріст інших доходів не дав можливості компенсувати повністю ці втрати.

«Мається на увазі ріст ПДФО, який ми заложили десь 16 % не компенсує ці втрати. У 2024 році бюджет менший, аніж був у 2023 році, на 257 мільйонів гривень або 16,4%», – додав Ігор Никитюк.

Через обмеження фінансового ресурсу обласного бюджету, його показники у 2024 році матимуть найперше соціальну спрямованість. При затвердженні бюджету області у ньому не враховано витрати капітального характеру за рахунок власних доходів загального фонду.

У наступному році потребує вирішення багато питань, пов’язаних із фінансовим забезпеченням бюджетних витрат.

«Скажімо, незабезпеченість по захищених статтях становить близько 285 мільйонів гривень. З них оплата праці – майже 65 мільйонів гривень, енергоносії – 62 мільйони гривень і на реалізацію соціальних програм, в тому числі виплати військовозобов’язаним – 58 мільйонів гривень, – сказав директор департаменту фінансів ОДА.

Тож найперше кошти від перевиконання доходів спрямують на забезпечення статті 77 Бюджетного кодексу. Це означає, що в повному об’ємі необхідно забезпечити заробітну плату і енергоносії, а вже потім на все інше».

Також він розповів, що на обласній сесії було прийнято рішення про спрямування на підтримку військових вільних залишків у розмірі 75%, а від перевиконання бюджету – 50%.

«Однак, розглядати це питання ми можемо тоді, коли забезпечимо 77 статтю», – додав Ігор Никитюк.

 

Коментар
16/04/2024 Вівторок
16.04.2024