На Закарпатті привласнили три мільйони гривень грантових коштів ЄС на проєкті відновлення лісів

23 Січня 2024, 13:20
На Закарпатті привласнили три мільйони гривень грантових коштів ЄС на проєкті відновлення лісів 737
На Закарпатті привласнили три мільйони гривень грантових коштів ЄС на проєкті відновлення лісів

На Закарпатті прокурори повідомили про підозру директору товариства та його пособнику у привласненні чужого майна в особливо великих розмірах, легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом і підробленні офіційних документів.

А очільнику лісового господарства – у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Про це повідомила Закарпатська обласна прокуратура.

Слідство встановило, що схему незаконного привласнення коштів реалізували у 2021-2022 роках, під час втілення одного із заходів транскордонного проєкту у лісовій галузі.

Так, на території держпідприємства «Ужгородське лісове господарство» запланували створити сучасний лісовий розсадник з інноваційною теплицею для вирощування дерев і кущів. Для його будівництва лісгосп оголосив тендер, а фінансування робіт здійснювалося за рахунок грантових коштів, виділених Європейським Союзом.

Маючи на меті заволодіння грошима, директор будівельного товариства – переможець тендеру – разом із пособником залучив до схеми ряд фіктивних підприємств та закупив конструкцію для встановлення плівкової теплиці за завищеними цінами.

Вони підробили офіційні документи, де вказали, що вартість устаткування – 5,2 мільйона гривень. При цьому ринкова ціна на необхідне обладнання становила майже 2,2 мільйона гривень.

Таким чином підприємець разом із пособником незаконно привласнили три мільйони гривень грантових коштів, які надалі легалізували та зняли з банківських рахунків, перевівши в готівку.

При цьому тодішній керівник лісгоспу через службову недбалість не перевірив належним чином придбане обладнання та підписав необхідну документацію для виплати підприємцеві грошових коштів за значно завищеними рахунками.

Наразі правоохоронці звернулися до суду з клопотаннями про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Подальше досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснюють підрозділи ТУ ДБР, розташованого у Львові.

Читайте також: На Закарпатті викрили підприємця на продажі контрафактних сигарет

 

Коментар
22/04/2024 Понеділок
22.04.2024
21.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром