На Волині викрили схему виведення прибутку сільгосппідприємства за кордон: деталі

29 Лютого 2024, 13:04
На Волині викрили схему виведення прибутку сільгосппідприємства за кордон: деталі 391
На Волині викрили схему виведення прибутку сільгосппідприємства за кордон: деталі

Власники одного із сільськогосподарських підприємств Волині організували схему виведення за кордон прибутку, пов'язану із виплатою процентів нерезиденту, зареєстрованому на Кіпрі.

Цей факт встановили під час планової документальної перевірки підприємства фахівці Головного управління ДПС у Волинській області, йдеться на сайті податківців.

На підставі міжнародних угод, учасником яких є Україна, підприємливі посадові особи товариства переконували, що мають право на застосування пониженої ставки оподаткування (2%) при оподаткуванні нерезиденту таких процентів.

Спочатку, досліджуючи дані відкритих джерел інформації в мережі Інтернет, податківці встановили, що кіпрська компанія, ймовірно, належить українцю, відповідно не розпоряджається власними коштами самостійно. Відтак, право на застосування пільг в оподаткуванні, встановлених міжнародним договором, – відсутнє.

Однак, сільськогосподарське підприємство заявляло, що кіпрський контрагент є незалежною особою, яка надала кредит із власних коштів, а виплати таких коштів підлягають пільговому оподаткуванню.

Для документального спростування твердження платника податкова служба ініціювала направлення міжнародного запиту до податкових органів Кіпру щодо фактичного власника кіпрського підприємства, власника коштів наданих у позику та кінцевого власника виплачених з України відсотків.

За результатами отриманої від компетентних органів Кіпру інформації підтвердили, що кіпрським підприємством через ланцюг пов'язаних осіб володів громадянин України, який одночасно був бенефіціарним власником українського с/г підприємства.

Також встановили, що кіпрська компанія не була кінцевим власником коштів отриманих з України, оскільки всі отримані доходи перераховувала своїм засновникам. Тому, при перерахуванні відсотків, норми міжнародних договорів щодо пільгової ставки оподаткування не могли бути застосовані.

На основі таких даних провели позапланову документальну перевірку українського платника та донарахували податок на доходи нерезидента за повною ставкою. Однак підприємство знову не погодилося з висновками органу контролю та оскаржило податкові повідомлення-рішення в судовому порядку.

За результатами рішення суду, яке набуло законної сили у січні 2024 року, підтвердили правомірність донарахування податку на доходи нерезидента на загальну суму 511,6 тисячі гривень. Кошти вже надійшли до бюджету, – повідомили у відділі трансфертного ціноутворення Головного управління ДПС у Волинській області. 

Коментар
18/04/2024 Середа
17.04.2024