Громади Волині отримали в розпорядження понад 120 мільйонів гривень майнових податків

20 Березня 2024, 17:08
Громади Волині отримали в розпорядження понад 120 мільйонів гривень майнових податків 365
Громади Волині отримали в розпорядження понад 120 мільйонів гривень майнових податків

Територіальні громади Волині у січні – лютому 2024 року залучили 123,3 мільйона гривень майнових податків. Це на 19% більше проти аналогічного періоду торік.  

Про це інформують волинські податківці. 

Зокрема, громади отримали в розпорядження понад 36 мільйонів гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, 86,5 мільйона гривень плати за землю та майже 0,8 мільйона гривень транспортного податку.   

«Разом із ПДФО саме майнові податки, як стабільне джерело бюджетних надходжень на територіях, де не ведуться активні бойові дії, дозволяють органам місцевої влади планувати та фінансувати видатки на належне утримання закладів охорони здоров’я та освіти, діяльність комунальної сфери та долучатися до розв’язання інших актуальних питань, зокрема оборонного характеру. 

Тож рекомендуємо власникам нерухомості та землі дбати про своєчасні розрахунки з бюджетом, а тим, хто боргує – негайно погасити податкові борги перед місцевими бюджетами», – коментує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.

У податковій службі нагадують, що сплачені майнові податки зараховуються винятково до бюджету громади, на території якої знаходиться об’єкт оподаткування.

Лише за умови сумлінного виконання обов’язків усіма платниками податків громади матимуть кошти для підтримання у належному стані об’єктів критичної інфраструктури, фінансування соціальної сфери та потреб оборони.

Насамперед громадянам, які володіють нерухомістю та земельними ділянками, варто провести звірку щодо належним їм об’єктів і нарахованих податкових платежів через Електронний кабінет і мобільний застосунок «Моя податкова». Якщо у вас наявний податковий борг, то варто якнайшвидше подбати про його погашення, – рекомендують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Коментар
15/07/2024 Понеділок
15.07.2024