На Волині виявили понад 60 порушень під час продажу алкоголю, тютюнових виробів і пального

26 Березня 2024, 12:08
На Волині виявили понад 60 порушень під час продажу алкоголю, тютюнових виробів і пального 319
На Волині виявили понад 60 порушень під час продажу алкоголю, тютюнових виробів і пального

У лютому 2024 року фахівці управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Волинській області встановили 63 порушення під час проведення 68 фактичних перевірок платників, які продають алкогольні напої, тютюнові вироби та пальне. 

Найчастіше податківці фіксували факти продажу алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, або ж із підробленими марками. У лютому встановили 20 таких випадків. Про це повідомили волинські податківці.

Водночас були факти здійснення торгівлі підакцизною продукцією без відповідної ліцензії. 13 таких випадків теж виявили у лютому. 

Реалізація алкоголю на розлив без отримання статусу закладу громадського харчування, продаж цигарок за цінами, що перевищують максимально допустимі, неподання форми 20-ОПП про об’єкти оподаткування та ненадання документів на письмову вимогу органів контролю – у переліку порушень, яких теж припускаються представники бізнесу.

За невиконання вимог закону у сфері реалізації підакцизної продукції у лютому поточного року застосували штрафних санкцій на суму 2,2 мільйона гривень. Тож у податковій службі рекомендують платникам податків бути дисциплінованими та працювати у правовому полі.

Водночас у податковій службі нагадують, що застосування РРО/ПРРО та видача фіскального чека – обов’язкові умови при здійсненні розрахункових операцій господарюючими суб’єктами.

У разі встановлення органами контролю факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, податківці мають право застосовувати фінансові санкції. 

У Головному управлінні ДПС у Волинській області рекомендують платникам не ігнорувати вимоги закону та безумовно виконувати законодавчі норми щодо застосування РРО/ПРРО незалежно від обраних видів діяльності. 

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024