Платники Рівненщини сплатили понад 15 мільйонів гривень за використання водних ресурсів краю

26 Березня 2024, 17:00
Платники Рівненщини сплатили понад 15 мільйонів гривень за використання водних ресурсів краю 312
Платники Рівненщини сплатили понад 15 мільйонів гривень за використання водних ресурсів краю

За два місяці поточного року платники Рівненщини сплатили до зведеного бюджету 15,1 мільйона гривень рентної плати за спеціальне використання води, що на 1,5 мільйона гривень більше, ніж за відповідний період 2023 року.

Про це повідомили рівненські податківці.

При цьому, до державного бюджету надійшло 8,3 мільйона гривень (+ 0,7 мільйона гривень до січня-лютого 2023 року). Місцеві скарбниці отримали 6,8 мільйона гривень цього платежу (+ 0,8 мільйона гривень до січня-лютого 2023 року).

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України платниками рентної плати за спеціальне використання води є:

  • первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;
  • суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі.

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024