Шкідники можуть знищити урожай кукурудзи на Волині

12 Липня 2018, 17:47
Стебловий кукурудзяний метелик атакує посіви кукурудзи 2689
Стебловий кукурудзяний метелик атакує посіви кукурудзи

На Волині в посівах кукурудзи почав активно розмножуватися стебловий кукурудзяний метелик, який може знищити урожай кукурудзи на Волині.

Про це на своїй сторінці повідомило Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області за даними спеціалістів Володимир-Волинського району.

Це несе за собою загрозу знищення урожаю кукурудзи, оскільки ушкодження метеликом стебел часто супроводжувало вилягання рослин, а качанів — захворювання на фузаріозну гниль та пліснявіння.

Спеціалістам господарств усіх форм власності необхідно докласти спільних зусиль для збереження урожаю кукурудзи. Важливо встановити постійний нагляд за поширенням і чисельністю шкідника.  З початком яйцекладки доцільно проводити 2-3-кратний випуск трихограми з інтервалом 5-6 днів. При виявлені до 3-х кладок яєць на 100 рослин випускають 50 тис. самиць трихограми на 1 га; 4-5 кладок яєць/100 рослин – 100 тис. /га;  6-8 кладок/100 рослин – 150 тис/га; 9-10 кладок/100 рослин – 200тис. /га. 

Потрібно зважати на те, що ефективність трихограми залежить  від погодних умов, біологічних показників комахи, чіткого дотримання регламентів, методики та технології застосування трихограми на конкретному полі. 

При  виявленні гусениць шкідника за  чисельності  1- 2 екз/рослину або 6-8% заселених рослин у фазах «6-8 листків - викидання волоті» потрібно врахувати наступні рекомендації: необхідно провести обприскування посівів інсектицидами з відповідними нормами внесення: Ампліго 150, ФК, Антиколорад, КС, Антиколорад Макс, Белт 480, КС, Борей, КС, Децис-f-люкс 25ЕС КЕ,  Кайзо, в.г.,  Карате 050 ЕС, к.е.; Карате Зеон 050 CS, мк.с.; Кораген, КЕ, Пірінекс Супер, КЕ, Протеус 110 OD МД; Рубін, КЕ; Фараон, КЕ, та інші відповідно до «Переліку…»

Важливо знати, що ефект від використання інсектицидів залежить від точного визначення строків обробок:

  1. Найвищий він тоді, коли препарати вносять під час проникнення перших гусениць у стебла, тобто через два-три тижні після початку льоту метелика або під час масового його льоту.
  2. Цей строк доцільно встановлювати за допомогою феромонних пасток або світлопасток.
  3. Занадто рання обробка інсектицидами неефективна. Оскільки під час внесення інсектицидів рослини кукурудзи зазвичай сягають заввишки 1 м, для зменшення пошкоджень рослин варто використовувати обприскувачі широкого робочого захвату та трактори з великим діаметром коліс або портальні трактори.
  4. Обприскування краще здійснювати ввечері, коли рослини кукурудзи гнучкіші. (М. Круть, канд. біол. наук, Інститут захисту рослин НААН)
Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024