Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН

П’ять фактів про волинську агрокомпанію «П'ятидні», які ви могли не знати

08:00 06.10.2018
1714

Центральний офіс Товариства з обмеженою відповідальністю «П'ятидні» розташований у в однойменному прикордонному селі Володимир-Волинського району. Тож компанія сусідить безпосередньо з Євросоюзом.

Крім близькості до кордону, «П'ятидні» мають ще багато особливостей, про розповів заступник директора, головний агроном Роман Цизь під час форуму «Волинь-інвест-2018»

1. Спеціалізація. Господарство зараз обробляє 15,5 тисяч гектарів землі у п’яти районах Волинської області: Володимир-Волинський район, Іваничівський, Локачинський, Любомльський та Луцький. Основні культури – це пшениця, ріпак, кукурудза, соя, цукровий буряк, горох. За останні 3 роки врожайність зернових по господарству становить 80 ц/га , 50,5 ц/га ріпаку, 110 ц/га кукурудзи на зерно.2. Місце в економіці. Компанія виробляє 8% валової продукції сільського господарства Волинської області, має найвищий рівень орендної плати і є одним з найбільших платників податків до бюджету області. На підприємстві працює майже 300 людей, середня заробітна плата 7 тисяч гривень.3. Матеріальна база. Товариство має потужні машини, тракторний парк, серед якого 22 трактори різного класу потужності, 20 зернозбиральних комбайнів, грунтообробна техніка, оприскувачі та сівалки.4. Насіннєви завод. Більшість площ засівають власним зерном. Для підвищення якості посівного матеріалу 2016 році почали будувати, а весною 2017-го здали в експлуатацію один з найпотужніших і найсучасніших насіннєвих заводів в Україні. Його потужність до 10 тон насіння за годину. Таким чином змогли забезпечити якісним насінням не тільки свої господарства, а й партнерів не тільки з Волині й всєї України.5. Інвестиції в логістику. Коли «П'ятидні» виріщили проблему якісного насіння, то взялися за наступну: як відвантажити 90 тисяч тонн щорічного врожаю на порти для експорту. Об’єм чималий, тож робили це залізницею, але назріла потреба власного елеватора. Тож після купівлі ділянки у у Володимирі-Волинському біля залізничної дороги звели елевартоний комплекс і уже скоро його здадуть в експлуатацію. Загальна його вартість - 196 мільйонів гривень власних інвестицій. Уже з цього року «П'ятидні» будуть приймати на зберігання в елеваторі продукцію місцевих фермерів. Також компанія придбала 54 вагони-зерновози українського виробництва і потяг, оскільки в Укрзалізниці не вистачає транспорту.

Читайте також: Бізнес-еліта Волині зібралася на інвестиційний форум у Луцьку

Яна ПИЛИПІВ

Коментарі
23 квітня
Вчора
21.04.2019
20.04.2019
19.04.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин